کد خبر: 3841709
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد استان زنجان  گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 5 میلیارد و486 میلیون تومان کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری استان جمع‌آوری و بین نیازمندان محلات توزیع شده است.
افزایش 275 درصدی کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری زنجانهدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در گفت‌‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: ترویج  سنت‌های حسنه اسلامی احسان و نيكوكاری، توسعه مشاركت‌های مردمی، فیض خدمت همگانی، و واگذاری بعضی از کارها به مردم در جهت کاهش هرینه‌ها و سرعت بخشیدن به خدمات، نظارت مردم و معتمدان محلی در راستای توزيع کمک‌ها بین نیازمندان واقعی از مهمترین اهداف مراکز نیکوکاری هستند.
وی با اشاره به همکاری نزدیک به 14 هزار حامی نیکوکار با کمیته امداد استان زنجان گفت: افزایش تعداد حامیان نیکوکار ایتام و محسنین و حمایت‌های مردم و خیران از برنامه‌های اجرایی این نهاد نشان‌دهنده اعتمادی است که مردم به مجموعه کمیته امداد و این طرح‌ها داشته‌اند و در مراکز نیکوکاری نیز باید این حس اعتماد تقویت و افزایش یابد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان تصریح کرد: در 5 ماهه سال جاری 5 میلیارد و 486 میلیون تومان به‌صورت نقدی و کالایی در این مراکز جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع‌ شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 275 درصد رشد داشته است.
صفری افزود: در حال حاضر 41 مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند و خیران و عزاداران حسینی می‌توانند نذورات خود را در این ایام از طریق این مرکز به دست نیازمندان برسانند.
وی، شفافیت، اعتماد‌سازی، همدلی، امانت‌داری، مردم‌محوری، انضباط اجتماعی ، راز‌داری و عدالت را از اصول مهم در کار مراکز نیکوکاری برشمرد گفت: مسئولان مراکز نیکوکاری با رعایت عزت و کرامت نفس بر توانمند‌سازی خانواده تکیه دارند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: