کد خبر: 3842413
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
گروه سیاست و اقتصاد ــ مدیرکل سیاسی استانداری زنجان از استقرار ۲۰ موکب برای مراسم اربعین خبر داد و گفت: زائران زنجانی از مرز خسروی اعزام می‌شوند.
زنجانی‌ها از مرز خسروی برای مراسم اربعین تردد می‌کنندبه گزارش ایکنا از زنجان، حسین ترخوانه، مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، 24 شهریورماه در نشست ستاد اربعین استان، اظهار کرد: تاکنون ۴ هزار و ۱۱ نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و زنجانی‌ها از مرز خسروی خارج می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه در ارتباط با موکب‌های اربعین نیز اقدامات لازم صورت گرفته است، گفت: امسال 20 موکب برای مراسم اربعین مستقر می‌شوند که ۱۳ موکب توسط زنجان و 7 موکب هم توسط شهرستان‌ها دایر خواهد شد.
 
رضا عسگری، فرماندار زنجان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان زنجان در ارتباط با ستاد اربعین گفت: امسال یک تفاوت اصلی نسبت به سال قبل داریم به طوری که قبلاً شهرداری از محل اعتبارات خود مبلغی در اختیار ستاد قرار می‌داد که امسال قرار شد خود شهرداری یک موکب در مرز خسروی داشته باشد و این امر خودش در ارتباط با اعتبارات، محدودیت ایجاد خواهد کرد.
 
وی افزود: جمع‌آوری نذورات برای اربعین ادامه دارد و در بخش‌های نقدی و غیرنقدی نیز کشاورزان مثلاً در حوزه تهیه پیاز کمک می‌کنند.
 
عسگری با اشاره به اینکه امسال بیش از سال گذشته هماهنگی لازم را خواهیم داشت تا کارها برای دقیقه ۹۰ نماند، افزود: تلاش ما این است که قبل از موعد این اتفاق بیافتد و بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی در این زمینه داشته باشیم.
 
علی اکبری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان نیز گفت: ساعات کار مرز خسروی محدود است و این مرز از ۷ صبح تا ۱۹ عصر خواهد بود و محدودیت کار موجب خواهد شد که برخی از مهران تردد کنند.
 
این مسئول همچنین در ارتباط با استقرار ماشین‌آلات در مرزها گفت:  در این زمینه تجهیزات لازم مستقر خواهد شد، اما  نکته مهم این است که از زائران می‌خواهیم با شرکت‌های حمل و نقل عقد قرارداد کنند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: