کد خبر: 3848054
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
علیزاده در گفت‌وگو با ایکنا تأکید کرد:

الگوی مناسبی از بزرگان کشور برای آیندگان ترسیم شود

گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: باید در بزرگداشت اندیشه و آثار بزرگان، معرفی آن‌ها به نسل‌‍‌های آینده و نیز پاسداشت تلاش‌های آنان کوشا باشیم و الگوی مناسبی را از آنان برای آیندگان ترسیم کنیم.

الگوی مناسبی از بزرگان کشور برای آیندگان ترسیم شودعیسی علیزاده در حاشیه جشنواره ملی شعر دانشجویی در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: جشنواره ملی شعر دانشجویی دارای بخش‌های مختلفی از جمله شعر کلاسیک، شعر طنز، شعر ترجمه و شعر آیینی است که هر بخش در یک استان برگزار می‌شود که استان زنجان میزبانی نشست‌های تخصصی شعر آیینی را برعهده گرفت.

وی با اشاره به تقدیر از شاعر نام آشنای ایران «ساعد باقری» در دومین دوره شعر دانشجویی در زنجان، افزود: مایه سربلندی و افتخار است که سرزمین ایران، میراث گرانقدر و سرمایه‌های پایان‌ناپذیر دارد و این مختص به یک منطقه خاص نیست، بلکه در سراسر آسمان این پهنه گسترده، ستارگانی درخشان با پرتوافشانی، راه را بر رهروان و پویندگان علم و حقیقت روشن ساخته‌اند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی تأکید کرد: باید در بزرگداشت اندیشه و آثار بزرگان، معرفی آن‌ها به نسل‌‍‌های آینده و نیز پاسداشت تلاش‌ها و مرارت‌های آنان کوشا باشیم و الگوی مناسبی را از آنان برای آیندگان ترسیم کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه قطعا تاریخ قصور و بی‌تفاوتی ما را درباره معرفی اسطوره‌های خود، بر ما نخواهد بخشید، تصریح کرد: باید دانشجویان و جوانان با نام‌آشنایان عرصه فرهنگ آشنا شوند و برگزاری این برنامه‌ها می‌تواند تاثیر به‌سزایی در این رابطه داشته باشد.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جهاددانشگاهی در تحقق آن اشاره کرد و افزود: نخستین رویکرد در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب شناخت کامل و دقیق بیانیه است. روح بیانیه فرهنگی و تحقق بسیاری از موارد آن از جمله تمدن نوین اسلامی، منوط به حوزه فرهنگی است.

علیزاده تبیین و تقسیم وظایف و تعمیق بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر رویکردها برشمرد و اظهار کرد: نباید برای تبیین بیانیه، کارهای روتین مانند تبلیغ شعار سال صورت گیرد و باید عملیاتی وارد کار شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی تصریح کرد: نقش همه مجموعه‌های فرهنگی جهاددانشگاهی از جمله خبرگزاری‌هایی دانشجویان ایران (ایسنا) و بین‌المللی قرآن (ایکنا) در تحقق بیانیه گام مشخص و تاثیرگذار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha