کد خبر: 3853044
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

افزایش 45 درصدی پرداخت صدقه در زنجان

گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: خیران زنجانی بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون تومان صدقه به نیازمندان کمک کرده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد افزایش داشته است.

افزایش 45 درصدی پرداخت صدقه در زنجانهدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: نیازسنجی صحیح، شناسایی کامل نیازها، برنامه‌ریزی مناسب برای رفع نیازهای مددجویان تحت حمایت و اولویت‌بندی خدمات از مولفه‌های مهم حوزه توانمندسازی جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه محدویت‌ها وکمبودها در هیچ بخشی نباید مانعی برای خدمت‌رسانی اثربخش به جامعه هدف باشد، افزود: سمت وسوی فعالیت‌ها در همه بخش‌ها باید تلاش برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از طریق بسترسازی برای ایجاد درآمد با ثبات و پایدار با محوریت اشتغال  و توسعه مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های اجرایی این نهاد باشد.

صفری با تاکید بر اینکه بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌ها و اعتبارات مردمی باید بیش از گذشته مورد توجه باشد، ادامه داد: ایجاد مراکز نیکوکاری و تقویت این تشکل‌های مردمی با هدف شبکه‌سازی در حوزه احسان، واگذاری و برون‌سپاری بخشی از امور به این مراکز از راهکارهای مهم افزایش مشارکت‌های خیران و آحاد مختلف جامعه در برنامه‌های فقر زدایی و توانمندسازی کمیته امداد است.

وی دستاورد مهم افزایش مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد را رضایتمندی جامعه هدف این نهاد و افزایش سرمایه‌های اجتماعی نظام دانست و گفت: کار جهادی و انقلابی باید به‌عنوان گفتمان غالب در همه بخش‌های کاری نهادینه شده و در حوزه اقدام و عمل نیز جاری شود تا اثربخشی کارکردها ارتقا یافته و اعتمادافزایی و اطمینان‌بخشی برای مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد را داشته باشد.

صفری در ادامه به اثربخشی مناسب مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان اشاره کرد و افزود: مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان در پایان 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به‌ویژه در طرح‌های اکرام و محسنین و صدقات افزایش قابل توجهی داشته است.

وی از افزایش 45 درصدی پرداخت صدقه توسط شهروندان زنجانی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد  وگفت: خیران زنجانی بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون تومان طی شش ماهه امسال در قالب صندوق‌های صدقات به منظور کمک به مددجویان تحت حمایت این نهاد به کمیته امداد استان زنجان صدقه پرداخت کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha