کد خبر: 3855365
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹

یک سوم اشتغال کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده است

گروه اجتماعی _ رئیس کمیته امداد گفت: سال گذشته ۱۴۸ هزار شغل توسط کمیته امداد ایجاد شده و این نهاد یک سوم اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است.

یک سوم اشتغال کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده استبه گزارش ایکنا از زنجان، سید مرتضی بختیاری عصر امروز، ۱۶ آبان‌ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان اظهار کرد: مردم زنجان در کارهای با باورهای دینی و عشق به اهل‌بیت (ع) معروف هستند و ولایت‌مداری و کرامت از ویژگی‌های بارز این استان به شمار می‌رود.

وی ایجاد اشتغال و توامندسازی مددجویان را یکی از مهمترین رویکردهای کمیته امداد عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ شغل توسط کمیته امداد زنجان ایجاد شد و امسال ایجاد ۴ هزار و ۵۰۰ در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه در سال گذشته برای ایجاد اشتغال 31 میلیارد هزینه شده است، بیان کرد: امسال برای این کار 131 میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است. برای کارآفرین دارای اهلیت نیز تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان مشروط به اشتغال ۱۰ نفر در این مجموعه درنظر گرفته شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه این نهاد ایجاد سالانه ۱۰۰ هزار شغل را در دستور کار قرار داده است تصریح کرد: سال گذشته کمیته امداد موفق به ایجاد ۱۴۸ هزار شغل شده و این نوید خوبی از رونق تولید و توانمندسازی نیروی انسانی در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه پایدارسازی اشتغال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: یک سوم اشتغال ایجاد شده در کشور به کمیته امداد اختصاص دارد و در این بین نظارت بر اشتغال استمرار ایجاد اشتغال است.

بختیاری با اشاره به اینکه در سفر امروز به زنجان ۸ مرکز نیکوکاری به بهره‌برداری می‌رسد، ابراز کرد: مراکز نیکوکاری بازوهای کمکی کمیته امداد در فعالیت‌های اجتماعی هستند و قرار است ۳ هزار مرکز نیکوکاری در کشور تاسیس شود و امسال ۱۱۰ مرکز نیکوکاری افتتاح می‌شود.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: مراکز نیکوکاری مسجد محور خواهد بود تا هم از ظرفیت‌های مسجد در جذب بیشتر نیکوکاران استفاده شود و از طرف دیگر این اقدام برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی مسجد است.

وی طرح دوباره زندگی را از دیگر برنامه‌های این نهاد دانست و گفت: از محل اجرای این طرح ۱۶۰ زوج مجددا به زندگی مشترک بازگشتند و این کار در راستای استحکام پیوند خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

بختیاری با اشاره به اینکه ۷۰ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار است، خاطرنشان کرد: در راستای حفظ کرامت از این قشر بخش قابل توجهی از ارائه خدمات به بانوان توسط خانم‌ها انجام می‌شود.

امروز همچنین با حضور رئیس کمیته امداد، ۸  مرکز نیکوکاری در زنجان افتتاح شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha