کد خبر: 3854105
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

دولت به تعطیلی پنجشنبه‌ها راضی نشد

گروه سیاست و اقتصاد ــ معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به اینکه دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها موافقت نکرد، گفت: این طرح بار مالی زیادی را به دولت تحمیل می‌کرد.

دولت به تعطیلی پنجشنبه‌ها راضی نشدبه گزارش ایکنا از زنجان، حسینعلی امیری، ۱۱ آبان‌ماه در جمع خبرنگاران در مورد طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها اظهار کرد: تعطیلی پنج شنبه‌ها در دولت به بحث گذاشته شد ولی کشور ما تعطیلات بسیار زیادی دارد و تعطیلی پنجشنبه‌ها موجب تعطیلی همه ادارات و کارنجات، اماکن اقتصادی و بنگاه‌های اقتصادی می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح بار مالی زیادی برای کشور تحمیل می‌کرد و دولت ضمن احترام به طراحان آن مخالف خود را اعلام کرد. در دولت یکی دو نفر بیشتر موافق این طرح نبودند و این طرح به رای‌گیری گذاشته شد که رای نیاورد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در خصوص برگزاری انتخابات مجلس نیز عنوان کرد: انتخابات نیز یکی از مهمترین اتفاقاتی که در اواخر امسال خواهیم داشت و این اتفاق یک رویداد بسیار مهمی بوده که دولت در این انتخابات یک مجری بی‌طرف است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات سه رکن دارد که یک رکن آن مردم بوده و رکن‌های دیگر مجری و ناظر در انتخابات است، افزود: دولت به عنوان مجری در انتخابات بی‌طرف خواهد بود و آن چیزی که برای دولت مهم است، این بوده انتخابات باشکوه بیشتری برگزار شود.

امیری تصریح کرد: براساس قانون همه سلایق و جریان‌های سیاسی در داخل نظام باید نامزد داشته باشند و هم در انتخابات مشارکت جدی صورت بگیرد که دولت هم خواستار این موضوع است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: وزارت کشور با شورای محترم نگهبان که ناظر انتخابات بوده در حال تعامل است و دولت از برگزاری انتخابات استقبال می‌کند.

این مسئول همچنین موسسه خیریه مهرانه را یکی از مجموعه‌های خوب زنجان دانست و گفت: از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه خیریه بودن و اداره مجموعه توسط خود مردم است. خدمات مهرانه به بیمارن سرطانی ارائه می‌شود و سطح خدمات ارائه شده در این مجموعه و تسهیلاتی که برای بیماران و خانواده‌های آن‌ها در نظر گرفته شده بسیار مطلوب است.

امیری با اشاره به ابراز رضایت از حمایت‌های دولتی در حوزه بیمه، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات این مجموعه نبود دارو ناشی از تحریم‌های ظالمانه است و ادعای آمریکا درباره عدم تحریم دارویی ایران کاملا بی‌اساس است؛ چراکه ما شاهد این هستیم که به خاطر تحریم‌های دارویی تعدادی از بیماران با مشکلات اساسی مواجه شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha