کد خبر: 3854155
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶

شبیه‌سازی فعالیت‌های اجتماعی در مسجد امام محمدباقر(ع) زنجان

گروه اجتماعی ــ امام جماعت مسجد امام محمدباقر(ع) از شبیه‌سازی فعالیت‌های اجتماعی خبر داد و گفت: از بچه‌های مسجد می‌خواهیم تا فعالیت‌های اجتماعی را که در جامعه با آن مواجه می‌شوند را در اندازه کوچک در مسجد پیاده‌سازی کنند و خود را محک بزنند.

شبیه‌سازی فعالیت‌های اجتماعی در مسجد امام محمدباقر(ع) زنجانحجت‌الاسلام دوستعلی محمدی، امام جماعت مسجد امام محمدباقر(ع)، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: در این مسجد تلاش شده است که فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر احیای کارکردهای مساجد به ویژه جذب جوانان به بهترین شکل انجام شود به گونه‌ای که هیئت امنا در کنار امام جماعت، پایگاه مقاومت بسیج و کانون فرهنگی و هنری به صورت منسجم کار فرهنگی انجام می‌دهند.

وی ابراز کرد: در راستای جذب کودکان و مادران به مسجد هم باشگاه فرهنگ کودک در مسجد فعال شده است که یک کار خلاق محسوب می‌شود، چرا که کودکان در این مسجد از طریق بازی و سرگرمی با قرآن و احکام الهی آشنا می‌شوند و در کنار آن مادران هم می‌توانند از کلاس‌های فرهنگی، هنری و تربیتی که پیش‌بینی شده است بهره‌مند شوند.

امام جماعت مسجد امام محمدباقر(ع) شبیه‌سازی فعالیت‌های اجتماع‌محور را از دیگر کارهای خلاقانه این مسجد برشمرد و افزود: یعنی از بچه‌های مسجد می‌خواهیم تا فعالیت‌های اجتماعی را که در جامعه با آن مواجه می‌شوند را در اندازه کوچک در مسجد پیاده‌سازی کنند تا بتوانند خود را محک بزنند.

وی بیان کرد: فعالان این مسجد با همکاری معاونت اشتغال کمیته امداد تلاش کرد تا زمینه‌های اشتغالزایی برای این خانواده‌ها را با برگزاری کلاس‌های صنایع دستی در رشته‌های مختلف فراهم کند به گونه‌ای که شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها درآمدزایی داشته باشند.

محمدی با اشاره به اینکه به مدت پنج سال کلاس‌های طب سنتی، اسلامی در مسجد تشکیل می‌شود و علاقمندان می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و با طب سنتی، اسلامی آشنا شوند، ادامه داد: غربالگری قند و فشارخون در این مسجد توسط دانشجویان پزشکی که از بچه‌های همین مسجد هستند به صورت رایگان انجام می‌شود.

امام جماعت مسجد امام محمدباقر(ع) با اشاره به برگزاری طرح اعتکاف علمی گفت: در این طرح دانش‌آموزان پسر روزهای پنج شنبه و جمعه را در مسجد سپری می‌کنند و با تشکیل گروه‌های درسی به یکدیگر در فهم مطالب درسی و ارائه مشاوره از طریق سرگروه‌ها کمک می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha