کد خبر: 3854226
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶

جوان خرم‌دره‌ای زمین یک میلیاردی را وقف امور قرآنی کرد

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌دره گفت: جوان ۳۲ ساله خرمدره‌ای زمین یک میلیاردی خود را برای احداث مجتمع قرآنی، فرهنگی و مذهبی وقف کرد.

جوان خرم‌دره‌ای زمین یک میلیاردی خود را وقف امور قرآنی کرد

فخرالدین خدابنده‌لو، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌دره در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: روز گذشته، 11 آبان‌ماه جوان خرمدره‌ای زمینی به مساحت یک هزار مترمربع به ارزش یک میلیارد تومان را وقف امور قرآنی کرد.

وی با اشاره به اینکه این بزرگترین موقوفه قرآنی، فرهنگی و مذهبی در سال‌های اخیر است، ادامه داد: مقرر شده در این زمین که در داخل شهر قرار دارد، یک مجتمع فرهنگی ایجاد و در کنار آن مسجد، دارالقرآن و حسینیه نیز احداث شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌دره با اشاره به اینکه واقف متولد سال 1366 است، بیان کرد: این فرد یک زمین به ارزش 2 میلیارد تومان داشت که نصف آن‌ را وقف کرد و اینکه او در سن جوانی تصمیم به کار خیر گرفت، قابل توجه است.

این مسئول یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی کلنگ احداث این مجموعه در روز 17 ربیع‌الاول از طریق وقف مشارکتی بر زمین خواهد خورد. در وقف مشارکتی افراد می‌توانند به تعداد دلخواه سهام مشارکت دریافت و مبلغ آن‌را پرداخت کنند که این سهم‌ها از 10 هزار تومان آغار و تا مبالغ مورد نظر خیران ادامه می‌یابد.

خدابنده‌لو بیان کرد: شهرستان خرم‌دره 15 موقوفه و 3 هزار رقبه دارد که این بزرگترین موقوفه قرآنی در این شهرستان است که به تازگی ثبت شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha