کد خبر: 3855286
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

آغاز برگزاری کلاس‌های دانشجومتدبر قرآن در زنجان

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان گفت: کلاس‌های طرح دانشجومتدبر قرآن در زنجان از 22 آبان آغاز می‌شود.

آغاز برگزاری کلاس‌های دانشجومتدبر قرآن در زنجانکامران جعفری، رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان اظهار کرد: طرح دانشجومتدبر قرآن کریم توسط جهاددانشگاهی زنجان و با همکاری دانشگاه پیام‌نور برگزار می‌شود که سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بر این طرح نظارت و حمایت داشته و گواهینامه معتبر ارائه می‌دهد.
 
وی زمان آغاز کلاس‌های طرح دانشجومتدبر قرآن کریم را 22 آبان ماه اعلام کرد و گفت: این کلاس‌ها به مدت دو هفته در تاریخ‌های 22، 23، 24، 29 و 30 آبان‌ماه و 1 آذرماه و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه برگزار می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با اشاره به رایگان بودن کلاس‌ها ادامه داد: این دوره در سطح یک تدارک دیده شده و ثبت‌نام کنندگان فقط کتاب را خریداری می‌کنند و منابع مورد نیاز آن کتاب آشنایی با دانش تدبر در قرآن کریم و جلد 6 حزب مفصل (سوره‌های انشقاق تا ناس) تألیف علی صبوحی‌طسوجی است.
 
این مسئول بیان کرد: حاضران موظف‌اند پس از پس از گذراندن دوره، شروع به تدریس در خوابگاه، کانون‌های قرآنی، اردوهای جهادی و ... را به عنوان گزارش کار به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور ارائه دهند تا مدرک دوره به آن‌ها تعلق گیرد.

جعفری بهره‌مندی از اساتید برجسته قرآنی، ایجاد زمینه شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر جهاددانشگاهی و ایجاد زمینه‌های تبادل افکار و خلاقیت را از مزایای شرکت در طرح دانشجومتدبر قرآن کریم برشمرد.

وی تصریح کرد: عمل به امر قرآن در خصوص تدبر در این کتاب الهی، افزایش معرفت قرآنی در بین دانشجویان، تربیت دانشجویان به عنوان مربی تدبر در قرآن و آشنایی و فراگیری دانشجویان با مفاهیم بالای تدبری را از اهداف این طرح عنوان کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha