کد خبر: 3855539
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

فعالیت‌های قرآنی پایدارسازی شود

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر خانه قرآن فاطمه‌الزهرا زنجان نبود جای ثابت را یکی از دلایل کاهش حضور قرآن‌آموزان در مؤسسه دانست و گفت: حدود ۱۰ سال است که استقبال از کلاس‌های قرآن روند نزولی پیدا کرده و یک مکان ثابت با امکانات روز می‌تواند به پایدارسازی فعالیت‌های قرآنی کمک کند.

استقبال از کلاس‌های خانه‌های قرآنی کاهش یافته استزهرا دین‌محمدی، مدیر خانه قرآن فاطمه‌الزهرا(س) زنجان، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: این مؤسسه کلاس‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مفاهیم قرآنی، تجوید، روخوانی و روانخوانی قرآن و تفسیر برای قرآن‌آموزان برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های سنی مختلف از جمله بانوان و دانشجویان در این کلاس‌ها حضور می‌یابند، ابراز کرد: کلاس‌ها در روزهای چهارشنبه در مسجد حضرت ابوالفضل واقع در شهرک جانبازان برگزار می‌شود.

مدیر خانه قرآن فاطمه‌الزهرا زنجان بیان، کرد: متأسفانه در حال حاضر تعداد کلاس‌ها کمتر شده و استقبال از آموزش‌های قرآن کاهش یافته است. سال‌های گذشته در مؤسسات دیگر 20 کلاس 15 نفره داشتیم که اکنون خیلی کمتر شده است.

وی نبود جای ثابت را یکی از دلایل کاهش قرآن‌آموزان در این مؤسسه دانست و گفت: حدود 10 سال است که استقبال از کلاس‌های قرآن روند نزولی پیدا کرده و یک مکان ثابت با امکانات روز می‌تواند به پایدارسازی فعالیت‌های قرآنی کمک کند.

دین‌محمدی یادآور شد: شاید 10 سال گذشته روند این‌گونه بود که دانش‌آموزان با پایان سال تحصیلی، برای بهره‌مندی از اوقات فراغت در کلاس‌های قرآنی ثبت‌نام می‌کردند، اما اکنون بیشتر به حضور در کلاس‌های زبان، موسیقی و شنا روی می‌آورند و خانواده‌ها فرزندان خود را برای فعالیت‌های قرآنی زیاد تشویق نمی‌کنند.

این مسئول ادامه داد: از طرف دیگر جو جامعه طوری شده که تصور می‌کنند نباید برای کلاس‌های قرآنی هزینه پرداخت کنند و این کلاس‌ها باید رایگان برگزار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :