کد خبر: 3856615
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

۱۳ خانه پاتوق معتادین در زنجان شناسایی و پلمب شد

گروه اجتماعی ــ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان از پلمب ۱۳ خانه پاتوق معتادین خبر داد و گفت: دستگاه قضایی استان در صورت مشاهده خانه پاتوق‌ها در راستای برقراری امنیت اجتماعی جامعه نسبت به پلمب آن‌ها اقدام خواهد کرد.

13 خانه پاتوق معتادین در زنجان شناسایی و پلمب شدبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین محسن کرمی، دادستان مرکز استان زنجان، امروز، 21 آبان‌ماه با اشاره به  محول شدن مدیریت کمیته حقوقی مبارزه با مواد مخدر به عهده ر‌ئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: قطعاً حضور رئیس کل دادگستری استان در راس این کمیته موجب پویایی و اثرگذاری بیشتر کمیته خواهد شد.

وی افزود: بسیاری از معتادان حاضر به درمان نیستند، از این‌رو برای جلوگیری از آسیب‌های آن باید با ایجاد ظرفیت‌ها و بستر مناسب نسبت به درمان معتادان ولو به‌صورت اجباری اقدام مناسب صورت گیرد.

دادستان مرکز زنجان  با بیان اینکه در برنامه قبلی نگهداری معتادان متجاهر در مراکز شش ماهه بود، یادآور شد: با توجه به کمبود ظرفیت این مراکز مدت نگهداری به سه ماه کاهش یافته است که در این راستا تمرکز ما به برگزاری دوره‌های سه ماهه است اما همین نگهداری با پیوست درمانی همراه شد که نگهداری شش ماه هیچ پیوست درمانی نداشت.

این مسئول تأکید کرد: اداره بهزیستی و شورای مبارزه با مواد مخدر سامانه جامع اطلاعات معتادان متجاهر را راه‌اندازی کنند تا همه اطلاعات، مشخصات، سابقه مصرف، حضور در کمپ و وضعیت معیشتی و زندگانی وی در این سامانه ثبت شود که در این صورت می‌توان با پایش اطلاعات به برنامه‌ریزی مناسب پرداخت.

کرمی خاطرنشان کرد: 13 خانه پاتوق معتادین در استان شناسایی و پلمب شده است و دستگاه قضایی استان در صورت مشاهده خانه پاتوق‌ها در راستای برقراری امنیت اجتماعی جامعه نسبت به پلمب آنها اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha