کد خبر: 3861555
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
گروه اجتماعی _ مدیرکل دفتر توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی گفت: کمک هزینه معیشت برای معلولان شدید، خیلی شدید و فاقد شغل به تعداد ۱۹۱ هزار نفر در سطح کشور پرداخت شد.

پرداخت کمک‌معیشت برای ۱۹۱ هزار معلولبه گزارش ایکنا از زنجان، مصطفی سراج عصر امروز، ۱۲ آذرماه در همایش بزرگداشت روز جهانی معلولان در مرکز همایش‌های بین المللی روزبه زنجان، اظهار کرد: طی هفته گذشته کمک هزینه معیشت برای معلولان شدید، خیلی شدید و فاقد شغل به تعداد ۱۹۱ هزار نفر در سطح کشور پرداخت شد.

وی افزود: به مناسبت روز جهانی معلولان به بیش از ۲۶ هزار نفر از معلولان ضایع نخاعی در کشور که میانگین ۲۰۰ هزار تومان حق پرستاری دریافت می‌کردند، ۵۵۴ هزار تومان پرداخت و این کمکها به حساب گروه‌های هدف واریز شده است.

سراج ابراز کرد: طبق مصوبه هیئت دولت مرحله دوم پشت نوبتی‌ها برای معلولان مراکز شبانه روزی، ۹۲۰ هزار تومان، افراد فاقد سرپرست یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و برای افرادی که در منازل نگهداری می‌شوند، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

مدیرکل دفتر توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی با اشاره به وضعیت استخدام معلولین، گفت: اقداماتی انجام شده و حق مجوز استخدام ۳ درصد باید مد نظر قرار گیرد.

وی از الکترونیکی و به روز شدن خدمات توانبخشی توسط سازمان بهزیستی خبر داد و افزود: هزینه ارائه خدمات توانبخشی و مراقبتی در منزل طی روزهای آینده به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود.

سراج به وضعیت مناسب‌سازی معلولین اشاره کرد و ادامه داد: همکاری بین بخشی نتیجه‌بخش خواهد بود و مناسب‌سازی معابر شهری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیرکل دفتر توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی به توانمندسازی معلولان تاکید کرد و افزود: طرح‌هایی در زمینه اشتغال و تحصیل رایگان تصویب شده و به خوبی هم اجرا خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: