کد خبر: 3861741
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار زنجان گفت: تا به امروز ۴۳ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس از استان زنجان ثبت‌نام کردند.

ثبت‌نام 43 زنجانی برای کاندیداتوری نمایندگی مجلسبه گزارش ایکنا از زنجان، فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان، ظهر چهارشنبه، ۱۳ آذرماه در جلسه ستاد انتخابات شهرستان خرم‌دره با اشاره به دشمنی مستکبرین با کشورمان، اظهار کرد: تمام مسئولان با توجه به عداوت دشمنان با کشورمان در تلاش برای رفع مشکلات مردم هستند.

استاندار زنجان با تأکید بر اینکه نظام و کشور ما در سایه وحدت شکل گرفته است که حفظ این وحدت نیز از تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب است، ادامه داد: عبور از گردنه‌های سخت تظام در سایه وحدت امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به اینکه مردم ما همواره با اتحاد در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور داشته‌اند، افزود: هر جا مقوم‌های وحدت با حضور مردم تقویت شده است، بیگانگان عقب‌نشینی کرده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان انتخابات را اثبات‌کننده قدرت مشارکت مردم و تقویت مقوم‌های وحدت دانست و گفت: انتخابات یک مسئله ملی است که آثار فراملی دارد.

وی با یادآوری اینکه مردم ما در ۴۰ سال گذشته حضور خود در صحنه و اتحادشان را بارها اثبات کرده‌اند، ابراز کرد: یکی از بزرگترین اقداماتی که در جمهوری اسلامی انجام گرفته تقویت وحدت است.

استاندار زنجان با تاکید با بیان این مطلب که یقین داریم مشارکت مردم استان امسال نیز خوب خواهد بود، ادامه داد: بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات سالم در استان فراهم شده است و همه مسئولان وظیفه دارند طبق قانون در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر این‌که برگزارکنندگان انتخابات حق طرفداری از کاندیدای خاصی ندارند، افزود: هیچ مدیری حق دخالت در انتخابات به غیر از وظیفه خود را ندارد. دهیاران، شوراها و شهرداران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و اگر مدیری قانون انتخابات را رعایت نکرد بلافاصله باید طبق قانون با او برخوردشود همچنین طبق ماده ۱۱ قانون مدیران امکانات را باید در اختیار مسئولان برگزاری انتخابات بگذارند.

حقیقی با اشاره به این‌که با هماهنگی کامل تلاش می‌شود انتخابات سالم در استان برگزار شود، گفت: نتیجه اصلی انتخابات مشارکت مردم و امانتداری از رای آنان است و در همین راستا شش جلسه با هیات‌های اجرایی برگزار شده است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان این‌که کاندیداها ثبت‌نام را به دقیقه ۹۰ موکول نکنند، افزود: کاندیداها اگر دنبال تقویت مقوم‌های اتحاد هستند باید قانون را رعایت کنند.باید در انتخابات با برنامه پیش رفته و به وظایف و کارهای هر دوره آگاه باشیم.

وی از کاندیداتوری ۴۳ نفر تا به امروز در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: در روز اول ۱۵ نفر، روز دوم ۱۱نفر و روز سوم نیز ۱۷ نفر برای انتخابات کاندید شدند که قطعا آمار افزایش خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: از ۴۳ ثبت‌نام‌کننده ۲۶ نفر برای زنجان، ۹ نفر خدابنده، ۶ نفر ابهر و 2 نفر نیز برای ماهنشان شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: