کد خبر: 3868044
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴

کتابخانه‌های عمومی خرمدره توسعه می‌یابد

گروه فرهنگی ــ فرماندار خرم‌دره از احداث کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها نباید از ظرفیت خیران غفلت شود تا به توسعه زیرساخت‌های کتابخوانی بینجامد.

کتابخانه‌های عمومی خرمدره توسعه می‌یابدبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت محمدی، فرماندار خرم‌دره ظهر امروز، سه‌شنبه، ۱۰ دی ماه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به اهمیت موضوع کتاب و کتاب‌خوانی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: کتاب‌خوانی بایستی به عنوان یک فرهنگ تبدیل شود تا بر روی سایر حوزه‌های فرهنگی اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی بر لزوم تقویت کتابخانه‌های عمومی شهرستان تاکید کرد و افزود: تقویت کتابخانه‌های عمومی و ایجاد فرهنگ کتاب‌خوانی در بین افراد مختلف به‌ویژه جوانان و نوجوانان به عنوان یک ضرورت در ارتقای سطح علمی، آموزشی و آینده آنان است.

فرماندار شهرستان خرم‌دره خواستار استفاده از توان سایر مجموعه‌ها، دستگاه‌های مختلف و افراد صاحب‌نظر در تقویت کتابخانه‌های عمومی شهرستان شد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

محمدی با اشاره به جایگاه و منزلت کتاب در فرهنگ و تمدن ایران، تلاش برای ارتقای سرانه مطالعه و کتاب‌خوانی را امری ضروری خواند و گفت: یکی از اموری که می‌تواند به ارتقای سرانه مطالعه کمک کند تقویت زیرساخت‌ها و افزایش سرانه کتابخانه‌های عمومی است که این امر با تسریع بخشیدن به پروژه کتابخانه‌های در دست ساخت در شهرستان محقق خواهد شد.

وی در ادامه به پرداخت به موقع نیم درصد از سوی شهرداری‌ها به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی مطابق قانون تاکید کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری خرم‌دره در این خصوص در بین شهرداری‌های استان به خوبی عمل کرده است.

وی با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌های عمومی در توسعه جامعه، بیان کرد: پناه بردن به اندیشه و مطالعه نیاز امروز جامعه برای فرار از زندگی ماشینی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha