کد خبر: 3868335
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

کیفیت کار درمانی در زنجان ارتقا می‌یابد

گروه اجتماعی ــ مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان با تأکید بر تقویت دانش پرستاری در کنار توجه به سختی کار این حرفه گفت: کیفیت کار درمانی در زنجان ارتقا می‌یابد.

کیفیت کار درمانی در زنجان ارتقا می‌یابدبه گزارش ایکنا از زنجان، علی محمدی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان، ۱۱ دی‌ماه در مراسم بزرگداشت روز پرستار اظهار کرد: پرستاری یک شغل مقدس است و از فطرت انسانی نشئت می‌گیرد و سختی‌های آن با شیرینی رضایت بیمار همراه است.

وی با اشاره به اینکه خداوند انسان‌ها را در ذات خود پرستار آفریده تا به دیگران کمک‌رسانی کنند، ابراز کرد: حضرت زینب(س) الگوی پرستاران است تا صبر، بردباری، انسان‌دوستی، مدیریت و جلوه‌های زیبای معرفت را از این بانو سرلوحه کار خود قرار دهیم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: از پیامبر اکرم (ص) نقل شده اگر کسی یک شبانه‌روز بیماری را تحت مراقبت و پرستاری خود قرار دهد و از رنج و آلام آن بکاهد، خداوند با ابراهیم خلیل‌الله آن فرد را محشور می‌کند.

این مسئول داشتن دانش کافی در مراقبت، درمان و آموزش بیماران را از جمله وظایف پرستاران برشمرد و افزود: پرستاران در وهله اول باید تعریف شغل پرستاری را به نحو احسن انجام دهند که در این رابطه بیمار و پرستار انتظارات متقابلی از یکدیگر دارند.

وی با تأکید بر لزوم ارتقای پرستاران در امر درمان، افزود: مهارت برقراری ارتباط مناسب با بیمار، سرعت عمل در شرایط بحرانی، داشتن تحمل بالا با توجه به شیفت‌های شبانه و داشتن اخلاق مناسب باید در گروه‌های درمان و ارتقای سطح وجود داشته باشد.

محمدی یادآور شد: در سال ۹۷ حدود یک میلیون و ۶۰ هزار نفر در مراکز درمانی استان ویزیت شده‌اند، حدود ۱۱ هزار مورد عمل جراحی و نزدیک به ۶۰۰۰ مورد موالید در بیمارستان امام حسین(ع) ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه آمارها نشان‌دهنده پتانسیل بالای کادر درمان بیمارستان امام حسین (ع) است، ادامه داد: سیاست‌های جدید سازمان تامین اجتماعی و حوزه درمان برای اداره بیمارستان‌ها در جهت ارتقای کیفیت درمان در پیش گرفته شده که از اول دی‌ماه امسال دستور اجرای این طرح برای بیمارستان صادر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha