کد خبر: 3868395
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

ثبت‌نام بیش از 19 هزار دانش‌آموز زنجانی در طرح 1453

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان زنجان گفت: 19 هزار و 317 دانش‌آموز در طرح 1453 شرکت کردند که این طرح در راستای تشویق دانش‌آموزان به حفظ قرآن اجرا می‌شود.

ثبت‌نام بیش از 19 هزار دانش‌آموز زنجانی در طرح 1453محمدجواد رضایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان اظهار کرد: طرح قرآنی 1453 در راستای تشویق دانش‌آموزان به حفظ قرآن در مدارس برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مربیان در این طرح از حفظ نیم جزء تا کل قرآن را با دانش‌آموزان کار می‌کنند و اگر دانش‌آموزی حفظ 30 جزء را به اتمام برسانند، در سامانه طرح نور ثبت و برای آن‌ها گواهی‌نامه صادر می‌شود.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به کمبود اعتبارات تصریح کرد: این موضوع در چند سال اخیر اعطای جوایز به دانش‌آموزان را با مشکل مواجه کرده که به طور طبیعی در ایجاد انگیزه تأثیر دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه طرح 1453 در همه مقاطع تحصیلی اجرا می‌شود، یادآور شد:  تا کنون 19 هزار و 317 نفر در این طرح ثبت‌نام کردند و بسیاری از دانش‌آموزان با اجرای این طرح به حفظ تخصصی علاقه‌مند شدند و در موسسات قرآنی حضور یافتند.

وی ادامه داد: در هفته قرآن و عترت کلید مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی زده شد و در حال حاضر 107 هزار و 260 در مرحله آموزشگاهی به رقابت پرداختند و پیش‌بینی می‌شود تا هفته اول بهمن‌ماه ابن مرحله به پایان برسد و وارد مراحل منطقه‌ای و  استانی شویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha