کد خبر: 3872094
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
همزمان با ایام فاطمیه؛
گروه اجتماعی ــ مرکز نیکوکاری مسجد حضرت ابوالفضل(ع) واقع در خیابان 7 تیر زنجان با حضور نماینده ولی فقیه در استان آغاز به‌کار کرد.

مرکز نیکوکاری مسجد حضرت ابوالفضل(ع) زنجان تأسیس شدبه گزارش ایکنا از زنجان، در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی و استفاده بیشتر از ظرفیت خیران، مرکز نیکوکاری مسجد حضرت ابوالفضل(ع) واقع در خیابان 7 تیر زنجان، 26 دی‌ماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان افتتاح شد.

آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان زنجان در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل(ع) اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب با اندیشه زیبای خود کمیته امداد را تاسیس فرمودند که این نهاد مقدس در استان زنجان کارهای مهم و با اهمیتی برای زدودن چهره فقر و کمک به محرومان انجام داده است.

وی خدمات انجام شده در حوزه توانمندسازی و اشتغال مددجویان را ارزشمند خواند و گفت: یکی از ابتکارات خوب کمیته امداد ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد است تا نیاز افراد آبرومند به دست مردمان خیر ونیکوکار همان محل برطرف شده و حرمت افراد حفظ شود.

امام جمعه زنجان یکی دیگر از خدمات ارزشمند کمیته امداد را جمع‌آوری زکات فطره و واریز آن به حساب نیازمندان در همان روز دانشت و افزود: باید از تلاش‌های این قشر تقدیر کرد.

هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان نیز در ادامه این آیین تصریح کرد: مراکز نیکوکاری یکی از بازوان کمیته امداد به‌شمار می‌روند که در راستای جذب کمک‌های خیرین در سطح محله و توزیع آن در سریع‌ترین زمان بین نیازمندان همان محله، فعالیت می‌کنند.

وی به شناسایی ظرفیت‌های محله‌ای برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی تأکید کرد و گفت: مساجد یکی از پایگاه‌های مهم اجتماعی محسوب می‌شوند، بر همین اساس قرارگیری مراکز نیکوکاری می‌تواند خدمات قابل تئجهی را به محرومان ارائه دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای مساجد ایجاد همبستگی اجتماعی است، بیان کرد: واگذاری امور به مردم باعث افزایش اعتماد عمومی و اطمینان‌بخشی در جامعه می‌شود  و باید همیشه چراغ کمک به نیازمندان روشن باشد.

صفری همچنین از آمادگی دفاتر و مراکز نیکوکاری این نهاد برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خیر و نیکوکار برای کمک به مناطق سیل‌زده دراستان سیستان‌وبلوچستان خبر داد و گفت: دفاتر چهارده‌گانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان‌ و بیش از70 مرکز نیکوکاری این نهاد آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان ادامه داد: روز جمعه 27دی ماه نیز پایگاه‌های کمیته امداد آماده جمع‌آوری کمک‌های نقدی وغیرنقدی نمازگزاران مومن و پایتخت شور و شعور حسینی برای هم‌وطنان سیل‌زده در استان سیستان‌وبلوچستان هستند.

وی یادآور شد: افراد خیر و نیکوکار استان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری # 5*024*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۶۰۳۷997950030420 کمک‌های نقدی خود را به هموطنان سیل‌زده در استان سیستان‌وبلوچستان اهدا کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: خیران و نیکوکاران همچنین می‌توانند کمک‌های غیرنقدی خود اعم از سبد غذایی، وسایل گرمایشی و دیگر لوازم ضروری و مایحتاج عمومی مردم را از طریق دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری بدست سیل‌زدگان برسانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: