کد خبر: 3875657
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌دره گفت: ۱۰۳ خرم‌دره‌ای در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت باهم به رقابت پرداختند.

رقابت ۱۰۳ خرم‌دره‌ای در آزمون سراسری قرآن و عترتایرج داودبیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم‌دره در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: بخش کتبی هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در دانشگاه پیام نور شهرستان خرم‌دره برگزار شد.

وی عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در بخش کتبی آزمون سراسری قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم،‌ حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء آخر، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل قرآن کریم باهم به رقابت پرداختند.

این مسئول با بیان این‌که بر اساس آمار منتشر شده از سوی ستاد برگزاری مسابقات در این آزمون، مجموعاً 103نفر ثبت‌نام کننده در این مسابقات از شهرستان خرم‌دره حضور داشتند، ادامه داد: نتایج آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.

داودبیگی تصریح کرد: یکی از خواص مسابقات قرآن این است که فعالان قرآنی می‌توانند با یکدیگر آشنا شده و ارتباط خوبی با یکدیگر پیدا کنند تا در نهایت تجارب خود را به یکدیگر انتقال داده و موجب پیشرفت‌های خوبی در حوزه فعالیت‌های قرآنی شوند.

وی با بیان این که انس با قرآن براى خود تلاوت‌کننده‌ى قرآن و مأنوس با قرآن مایه‌ ارتفاع درجات و تعمیق معارف است و برای او یک دستاورد مهم است، افزود: انس با قرآن باعث نزدیک کردن جامعه‌ى اسلامى به فهم قرآن می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: