کد خبر: 3887499
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: با استفاده از ظرفیت داوطلبان هلال‌احمر و مشارکت فنی و حرفه‌ای استان اقدام به تولید ماسک کرده‌ایم.

تولید ماسک با استفاده از ظرفیت داوطلبان هلال احمر زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، شهرام میرزایی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، 7 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در استان خبر داد و افزود: این کارگاه با استفاده از ظرفیت،های موجود و موثر داوطلبان هلال‌احمر و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان فعال شده و این مهم از فعالیت انسان دوستانه داوطلبان در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کروناست.

وی تأکید کرد: داوطلبان هلال‌احمر استان زنجان از زمان شیوع کرونا در همه شهرستان‌ها به روش‌های مختلف در حال انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با کرونا هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با بیان این‌که ماسک‌های تولیدی به معاونت دارو و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان جهت توزیع تحویل داده می‌شود، اظهار کرد: علاوه بر این، داوطلبان هلال‌احمر در سطح شهرستان‌ها اقدام به خرید و توزیع مواد ضدعفونی در بین خانوارهای روستاهای محروم کرده‌اند.

وی یادآور شد: این اقدامات در راستای رسالت جمعیت هلال‌احمر مبنی بر تامین سلامت انسان‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه است و در این راه از رسیدگی به محرومان غافل نمی‌شود. از طرفی نیز ضدعفونی شبانه خیابان‌ها و معابر تردد و شلوغ شهر از دیگر اقدامات هلال‌احمر به شمار می‌رود.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان به اعلام هشدار در خانه ماندن جهت پیشگیری از ویروس اشاره و خاطرنشان کرد: این هشدارها توسط پنج اکیپ در مناطق، شهرک‌های اقماری و معابر شلوغ و پرتردد شهر به منظور قطع زنجیره شیوع کرونا انجام شده است.

وی از استقرار سه‌ پایگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های تابعه استان خبر داد و گفت: هلال احمر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان در مبادی ورودی و خروجی به کنترل تردد خودروها پرداخته و با استفاده از تجهیزات پزشکی شامل تب‌سنج و غیره در جهت شناسایی موارد مشکوک فعالیت دارند.

میرزایی تأکید کرد: هلال‌احمر استان با همه امکانات در حالت آماده‌باش بوده و برای فعالیت‌های آموزشی و آگاه‌سازی به منظور قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا از هیچ تلاشی برای سلامت جامعه دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: