کد خبر: 3968950
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
امام‌جمعه آببر گفت: ریشه بسیاری از مشکلات در جوامع توجه نداشتن و عمل نکردن به معارف قرآن و پیروی نکردن از سیره علمی و عملی ائمه اطهار(ع) است.

بی‌توجهی به آموزه‌های قرآن؛ سرمنشاء انحراف در جامعهبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام مهدی منصوری، امام‌جمعه آببر، 13 اردیبهشت‌ماه در آئین تجلیل از فعالان قرآنی اظهار کرد: قرآن سرچشمه لایزال الهی دری به سوی کمال و معرفت‌افزایی و رسیدن به بالاترین درجات است و خداوند در شب‌های قدر فرصت معنوی باشکوهی را برای دریافت معرفت و فهم کلام الهی در اختیار بشر گذاشته است.

وی تصریح کرد: ریشه بسیاری از مشکلات در جوامع  توجه نداشتن و عمل نکردن به معارف قرآن و پیروی نکردن از سیره علمی و عملی و الهی ائمه اطهار(ع) است و اگر این توجهات افزایش پیدا کند، در می‌یابیم که قرآن راه‌‌حل‌ها و مسیرهای بسیاری را برای تعالی انسانی پیش‌ روی بشر گذاشته است که با عمل به آن‌ها مشکلی در جامعه نخواهیم داشت.

امام‌جمعه آببر ماه رمضان را فرصت طلایی خودسازی دانست و افزود: روزه‌داران در ماه رمضان چهار درخواست اساسی از خداوند متعال دارند که این درخواست‌ها در دعای روز اول این ماه نیز مورد تاکید بوده و شامل قرار گرفتن انسان در زمره روزه‌داران واقعی، عبادت‌کنندگان حقیقی، بیداری از خواب غفلت و آمرزش گناهان است.

وی با اشاره به اینکه عبادت خاضعانه و با خشوع از دیگر درخواست‌های روزه‌داران از درگاه خداوند متعال است، ابراز کرد: عبادت حقیقی به درگاه خدا سبب می‌شود انسان به جز خداوند متعال، دل نبندد و روزه حقیقی موجب رشد و تعالی انسان و نزدیک شدن به خدا می‌شود.

منصوری با بیان اینکه سرمنشأ بسیاری از گناهان و انحرافات انسان، غفلت است، یادآور شد: منظور از این امر غفلت از حضور و ناظر بودن خداوند بر اعمال و رفتار ما در همه مکان‌ها و زمان‌ها است. غفلت از عالم آخرت، غفلت از مرگ، غفلت از ارزش‌های دینی و دشمن قسم‌خورده یعنی شیطان باعث می‌شود انسان دچار انحراف شود.

وی به لزوم ارج نهادن به فعالان قرآنی تأکید کرد و گفت: تجلیل از خادمان قرآنی در حقیقت بزرگداشت قرآن و تشویق مردم به فراگیری قرآن و روی آوردن به آموزه‌های آن است و در حقیقت این تجلیل بیش از اینکه توجه به فرد باشد توجه به قرآن و بزرگداشت آن است.

یادآور می‌شود که در این محفل از قاریان برجسته شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: