کد خبر: 4059782
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳

برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در ابهر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر، از برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت قرآن و نهج‌البلاغه در این شهرستان خبر داد.

کارگاه‌های آموزشی

آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در ابهر، اظهار کرد: این گارگاه‌ها با رویکرد سبک زندگی اسلامی، قرآنی و تحکیم بنیان خانواده بر پایه تعالیم قرآن کریم و نهج‌البلاغه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی با عنوان در جست‌وجوی حقیت از سلسله مباحث نهج‌البلاغه برگزار خواهد شد، ادامه داد: مدرس این دوره نیز ناصر عزیزی، دکترای علوم قرآن و حدیث است.

صادقی با توضیح این مطلب که مجری این‌ کارگاه‌ها مؤسسه قرآن و عترت کوثر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر و با همكاری انجمن قرآن و نهج‌البلاغه ابهر است، تأکید کرد: این کارگاه‌های آموزشی يكشنبه‌ها ساعت ١٧ در فرهنگ‌سرای نور ابهر برگزار می‌شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه قرآن کریم کلام حق برای هدایت بشری و بهترین ابزار برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی امروز است، ادامه داد: بهترین سرمایه فرهنگی ما قرآن‌کریم و سیره ائمه اطهار است و اگر بخواهیم جوانان‌مان را در برابر آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، افسردگی، اضطراب، اختلالات خلقی و غیره مصون کنیم، باید به قرآن پناه ببریم. این پناه بردن و انس با قرآن کریم، مأمنی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

صادقی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین آسیب در جامعه اسلامی، تلاش دشمنان اسلام در تهاجم علیه فرهنگ و ارزش‌های اسلامی است، بیان کرد: هدف اصلی دشمنان از بین بردن ایمان و معرفت دینی مردم است که در این مسیر بیگانه کردن نسل جوان با آموزه‌های قرآنی را در اولویت قرار داده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha