کد خبر: 4059997
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
حجت‌الاسلام حسینی‌نسب خواستار شد

امام جمعه سلطانیه گفت: از مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود در مورد مسائل فرهنگی خصوصا برخورد با پدیده بی‌حجابی و حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر قانون انقلابی وضع کند.

امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام سیدعمران حسینی‌نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه در خطبه‌های امروز نمازجمعه سلطانیه، به مسئله مربوط به پروژه ۲ هزار میلیارد تومانی سلول درمانی سلطانیه اشاره کرد و با ابراز خوشحالی از اتمام مراحل اداری و تغییر کاربری زمین این پروژه، گفت: با وجود حل موانع موجود، اما برخی موانع در داخل شهر از طرف عده‌ای از مالکان زمین وجود دارد که قطعا بر طرف خواهد شد اما از دلسوزان می‌خواهم در رفع مشکلات موجود کمک کنند تا امر تسریع شود.

وی با بیان اینکه برای رفع موانع تلاش کنید تا بعدا مثل فرودگاه و مینو و ... افسوس نخورید، افزود: در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، پروژه سلول درمانی سلطانیه یک پروژه دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین است.

حجت‌الاسلام حسینی‌نسب با اشاره به چالش جهانی گندم و با بیان اینکه با کمبود یا بحران آن، امنیت غذایی به خطر می‌افتد، خشکسالی جهانی، جنگ‌ها و درگیری‌های سیاسی - بین‌المللی را از عوامل دخیل در کمبود گندم دانست و با بیان اینکه بزرگترین چالش دولت‌ها در سال آینده به غیر از تامین صلح و امنیت و غلبه بر مشکلات اقتصادی حاصل از کرونا، تامین گندم بعنوان مهمترین ماده غذایی است، گفت: خودکفایی در محصول گندم از اهداف اقتصادی ایران است.

امام جمعه سلطانیه به وضعیت تولید و مصرف گندم در جهان اشاره کرد و با بیان اینکه ۳۰ درصد گندم جهان توسط روسیه و اوکراین تامین می‌شد که بخاطر جنگ بین این دو کشور به مخاطره افتاده و هند نیز بعنوان دومین تولید و صادرکننده گندم جهان با اینکه قول داده بود گندم کشورهایی که از روسیه و اوکراین گندم وارد می‌کردند را تامین کند ولی بخاطر حفظ امنیت غذایی مردم خود از صادر کردن گندم خودداری کرد، افزود: با این وضعیت کشورهای واردکننده گندم تحت تاثیر جنگ روسیه و اوکراین واقع شده‌اند.

وی به وضعیت تولید و وارد کردن  گندم در ایران پرداخت و با بیان اینکه ایران سالانه به حدود ۱۱ میلیون تن گندم نیاز دارد که ۵ میلیون تن آن توسط کشاورزان در کشور تولید و حدود ۶ میلیون تن هم وارد می‌کند که با این وضعیت مشکل خواهد شد، گفت: اصلاح و هدفمندی یارانه‌ها از مهمترین برنامه‌ها برای دستیابی به خودکفایی گندم و نجات از نیاز به واردات است.

حسینی‌نسب با گرامیداشت روز قانون، قانون اساسی را بعنوان یکی از ثمرات انقلاب اسلامی، فصل‌الخطاب دانست و با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی بعنوان قوه مقننه واضع قانون است، گفت: از مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود در مورد مسائل فرهنگی خصوصا برخورد با پدیده بی‌حجابی و حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر قانون انقلابی وضع کند.

وی به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه توصیه های مقام معظم رهبری باید نقشه راه نمایندگان باشد، گفت: وضع قانون با نگاه جامع و بلند‌مدت، مراقبت از آبروی افراد از بلندگوی مجلس، انقلابی ماندن مجلس انقلابی، عدم معارضه بی‌معنای مسئولان، همکاری برای پیشرفت کارهای درست، توجه به مسائل اصلی بجای مسائل فرعی و عدم دخالت نمایندگان در انتصاب از توصیه های رهبر معظم انقلاب به نمایندگان مجلس بود.

حسینی نسب با تبریک آغاز هفته مجلس به نمایندگان استان و شهرستان، استفاده از نظرات نمایندگان را از توصیه های دیگر مقام معظم رهبری دانست و با بیان اینکه بین مشورت و دخالت فرق وجود دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی بعنوان واضع قانون، باید پاسدار قانون باشد.

امام جمعه سلطانیه با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، به جایگاه عرشی و الهی آن حضرت در قیامت و شفاعت شیعیان اشاره کرد و با تبریک روز دختر و با بیان اینکه دختر حسنه و پسر نعمت است و از نعمت سوال و به حسنه ثواب می‌دهند، گفت: خانواده‌ها نسبت به حجاب و پوشش دختران بعنوان ناموس خود و امانت الهی بی تفاوت نباشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: