کد خبر: 4060136
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰

امام جمعه خرم‌دره گفت: انجمن‌های فرهنگی و هنری باید طبق فرهنگ دینی، آرمانی و هدف‌مند جهت‌دهی شوند تا گامی بلند و موثر در توسعه فرهنگ شهرستان برداشته شود.

فرهنگ دینی

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام‌ حسین‌علی زاهدی‌پور امام‌جمعه خرم‌دره ظهر امروز در دیدار با رئیس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با اشاره به جایگاه والای فرهنگ در جامعه، عنوان کرد: شهرستان خرم‌دره برای رشد و تعالی روز افزدن نیاز به فعالیت‌های فرهنگی فراوان در تمامی حوزه‌ها دارد.

وی اصلاح فرهنگ به عنوان یکی از محورهای عمده مهندسی فرهنگی و الگوگیری از فرهنگ آرمانی را برای جامعه ضروری دانست و اظهار کرد: انجمن‌های فرهنگی و هنری باید طبق فرهنگ دینی، آرمانی و هدف‌مند جهت‌دهی شوند تا گامی بلند و موثر در توسعه فرهنگ شهرستان برداشته شود.

امام جمعه خرم‌در با تاکید بر نقش دین در حوزه فرهنگ، تصریح کرد: اگر دین به عنوان دانش، نقش‌آفرینی نکند فرهنگ ما و به طبع آن اقتصاد و سیاست ما اصلاح نخواهد شد.

این مسئول با تاکید بر اینکه تحول در همه بخش‌های کشور، نیازمند تحول در عرصه فرهنگی متناسب با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: مسئولان باید در حوزه فرهنگ اهتمام‌جدی‌تری داشته باشند.

در ادامه این دیدار مهدی مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم‌دره نیز، بیان کرد: استعدادها و سرمایه‌های فرهنگی و هنری ارزشمندی در شهرستان وجود دارد که ارزش‌گذاری و هم‌افزایی این سرمایه‌ها در راستای ارتقای فرهنگی شهرستان، در سرلوحه برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

وی مجموعه فرهنگی و هنری و اثر بخش را مجموعه‌ای دانست که دارای راهبرد مشخص بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی و دغدغه‌ها و انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد، افزود: با توجه به همین موضوع تمام تلاش‌ها در حوزه فرهنگی شهرستان در راستای تحقق این راهبردها خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: