کد خبر: 4066851
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۱

برگزاری طرح آزمون «حفظ عمومی قرآن» در ۱۲ مؤسسه و خانه قرآنی زنجان

طی ابلاغ سازمان دارالقرآن‌الکریم، طرح حفظ عمومی قرآن در استان آغاز شده است و با توجیه اعضای کمیته فنی، ممتحنین، موسسات و خانه‌های قرآنی مجری این طرح، ۱۲ مرکز مجری برگزاری طرح عمومی حفظ در استان زنجان خواهند بود.

طرح آزمون «حفظ عمومی قرآن»به گزارش ایکنا از زنجان، طی ابلاغ سازمان دارالقرآن‌الکریم، طرح حفظ عمومی قرآن در استان آغاز شده است و با توجیه اعضای کمیته فنی، ممتحنین، موسسات و خانه‌های قرآنی مجری این طرح، ۱۲ مرکز مجری برگزاری طرح عمومی حفظ در استان خواهند بود.

هدف از برگزاری این طرح ترویج و توسعه فرهنگ قرآن در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن است، در این طرح مؤسسات و خانه‌های قرآن و عترت می‌توانند نسبت به اخذ آزمون شفاهی (حداقل ۴ آزمون در طول سال) از حافظان قرآن خود اقدام کنند.

این طرح، حافظان یک جزء تا ۳۰ جزء قرآن‌کریم را شامل می‌شود و مجریان برگزاری طرح می‌توانند با تعریف رشته‌های آزمون، حافظان قرآن را مورد ارزیابی قرار دهند. دبیرخانه استان مسئول توجیه و آموزش مجریان طرح در استان است و پس از آموزش موسسات و خانه‌های قرآن و ممتحنین، طرح در استان برگزار می‌شود.

برنامه حفظ عمومی مطالبه جدی حافظان قرآن به‌صورت حفظ عمومی است و پس از پایان هر دوره آزمون به افرادی که نمره حدنصاب را کسب کند، گواهی معتبر اعطا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :