کد خبر: 4066900
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳

تربیت نسل جدیدی از هنرمندان تئاتر ضرورت جامعه است

رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: تئاتر امروز در برخی موارد ارزش و قداست گذشته خود را از دست داده‌ است.

تئاتر مسجد

به گزارش ایکنا از زنجان امیر نعمتی، رئیس حوزه هنری استان زنجان، شامگاه روز گذشته، ۵ تیرماه، در آیین افتتاحیه نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد (محرابیان) در زنجان، اظهار کرد: برگزاری این رویداد بهانه خوبی برای جمع شدن بچه‌های مسجد دور هم و استفاده از تجربه یکدیگر است.

وی با اشاره به اینکه تربیت نسل جدیدی از هنرمندان به ویژه هنرمندان تئاتر از ضرورت جامعه امروز ما است، افزود: امروز تئاتر در برخی موارد ارزش و قداست گذشته خود را از دست داده‌است که تئاتر بچه‌های مسجد می‌تواند این رویه را سامان داده و خلاءهای موجود را پر کند.

این مسئول با بیان اینکه یکی از ابزارها و عناصری که می‌تواند مشکلات متعددی که در عرصه‌های مختلف اجتماع وجود دارد جبران کند زبان هنر است که هنر نمایش یکی از هنرهای موثر در این حیطه است، تصریح کرد: هنر باید فریاد مظلومیت انسان‌ها باشد و هنری که دردمند نبوده و نتواند مساله‌ای از مسائل جامعه را حل کند ماندگار نخواهد بود.

نعمتی ادامه داد: امیدوارم توجهی که مسئولان مرکز هنرهای نمایشی در شروع دوره تحولی به تئاتر بچه‌های مسجد داشتند، منشأ خیر و برکت بسیار خوبی در جامعه ما باشد.

رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: در سال‌های گذشته که همایش تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شده‌بود به صورت جدی به این تئاتر پرداخته نشده اما به همت ارگان‌های فرهنگی استان در سال‌ ۹۸ تئاتر بچه‌های مسجد با ۱۲ گروه راه‌اندازی شد ولی شرایط کرونایی در روند اجرا و پیشرفت آن وقفه به‌وجود آورد.

وی با بیان اینکه امیدوارم با بحث تربیت معلمان کارهای خوبی در این زمینه انجام بدهیم و کارها به صورت تخصصی‌تر انجام شود، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های تئاتر بچه‌های مسجد در سال ۱۴۰۰ با بهبود شرایط کرونا دوباره کار خود را آغاز کرد و دومین همایش تئاتر بچه‌های مسجد(محرابیان) فعالیت خود را با ۱۵ گروه آغاز کرد که ۸ گروه نمایشی با حضور ۶۵ هنرمند تازه کار این عرصه به مرحله بازبینی و اجرا رسیدند که حدود ۴۵ اجرا داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :