کد خبر: 4067177
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶

برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی استان زنجان

انتخابات هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی استان با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان و اعضای شورا در محل این اداره‌کل برگزار شد.

شورای هیئات مذهبی استان زنجان

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام سعید احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان صبح امروز در مراسم انتخابات هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی استان، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان انتخابات و تشکر از اعضای سابق شورای هیئات مذهبی زنجان، اظهار کرد: پایبندی اعضا به اساسنامه از اهم موضوعاتی است که باید اعضای جدید در ادامه کار مدنظر قرار دهند. 

وی با اشاره به اینکه رسالت شورا در گام دوم انقلاب اسلامی زیاد است، تصریح کرد: هیئات مذهبی در طول سال‌های متمادی منشأ برکات، خیرات و اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی در جامعه بوده و هستند و مصداق بارز آن در سال‌های اخیر، حضور فعال هیئات در کم کردن آسیب‌های حوادثی از جمله سیل، زلزله و کرونا است.

وی در ادامه به بیان معرفت نسبت به ساحت اهل بیت(ع) و فرهنگ عاشورایی پرداخت و افزود: قطره‌ اشکی که در مصائب امام حسین(ع) ریخته می‌شود، پیام ایثار، مهر و توأم با آن پیام مهم استکبار‌ستیزی و ذلت گریزی را برای همگان به ارمغان می‌آورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان همچنین به رفع برخی آسیب‌ها توسط اقدامات فرهنگی انجام شده اشاره کرد و گفت: اعضای فعلی شورای هیئات مذهبی به رفع آسیب‌ها اهتمام جدی داشته باشند و تأکید بر توانمندسازی هیئات مذهبی از اعضای جدید شورا خواست به صورت ویژه ساماندهی پرونده‌های هیئات را در دستور خود قرار دهند.

احمدی در ادامه افزود: زنجان در کشور با توجه به اینکه پایتخت شور و شعور حسینی است، حضور اساتید برجسته در عرصه مداحی و شعر محل تمرکز است. این اجتماع کم نظیر یوم‌العباس(ع) و یوم‌الزینب(س) با حضور مردم شکل گرفته و این شور و شعور بی‌نظیر است.

مرتضی پاشایی به عنوان رئیس شورای هئیات مذهبی، حمدالله مرادی به‌عنوان نائب رئیس شورای هئیات مذهبی و رضا محمودی به‌عنوان دبیر شورای هیئات مذهبی استان زنجان انتخاب شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :