کد خبر: 4067689
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸

قوه قضائیه ایران؛ پرچمدار عدالت در دنیای اسلام

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه علمیه کشور گفت: قوه قضاییه ایران به لحاظ عدالت‌محوری در بین کشورهای اسلامی، پرچم‌دار و الگو است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی، مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه علمیه کشور، ظهر امروز، ۹ تیرماه، در مراسم هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی که در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، با اشاره به عظمت دین اسلام در بین ادیان مختلف، بیان کرد: دنیا تشنه اسلام و قرآن است و امروز در هر جای دنیا در محضر پیروان دین و مذاهب دیگر از ویژگی‌ها و عظمت دین اسلام صحبت می‌شود، زانوی ادب زمین می‌زنند و احترام می‌گذارند.

این مسئول با اشاره به ویژگی‌های شاخص آیت‌الله بهشتی، افزود: شهید بهشتی یک طلبه جوان ولی فاضل و قهرمان مکتب اسلام و علم است و همواره تا لحظه شهادت مبارزه با طاغوت را سرلوحه زندگی خود قرار داده بود.

زمانی با اشاره به تفاوت حاکمیت ایران قبل و پس از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی در قله حاکمیت ظلم و غارت‌گری قرار داشت اما امروز مشاهده می‌کنیم پاک‌ترین و مقدس‌ترین افراد در قله حاکمیت جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به سیره زندگی امام خمینی (ره)، بیان کرد: امام راحل در طول زندگی بسیار ساده‌زیست بودند و تا هنگام رحلت نیز ذره‌ای از بیت‌المال در زندگی شخصی استفاده نکردند و فرزند ایشان احمد خمینی نیز روش پدر خود را در پیش گرفت.

این مسئول با بیان اینکه حاکمیت کشور ایران در جهان بی همتا است، گفت: امروز در بین ۲۰۰ کشور دنیا، رهبری هیچ کشوری مانند ایران از حرام پرهیز نکرده است و در تاریخ حاکمیت بشر نیز به جز انبیا و اولیای الهی، هیچ رهبری مانند امام خمینی (ره) الگو و نمونه نبوده است.

زمانی افزود: امروز دو کتاب شاخص در باب زندگی رهبر انقلاب اسلامی موجود است که یکی از این دو کتاب نوشته نویسندگان لبنانی و حزب‌الله لبنان است و این بیانگر این موضوع است که مردم لبنان بیش از ما ولی‌فقیه را می‌شناسند و به آن ارادت دارند.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه علمیه کشور با اشاره به نقش کمیته امداد امام خمینی (ره) در معیشت افراد ضعیف جامعه، عنوان کرد: این افتخار ماست که امروز بیش از ۵ میلیون نفر از افراد دهک پایین جامعه تحت پوشش و حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و از خدمات درمانی و معیشتی بهره می‌برند.

زمانی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران دست قدرت‌های استعمار را قطع و کشور را از نفوذ بیگانگان حفظ کرد که این ویژگی خود به تنهایی ستودنی است.

وی با اشاره به تاثیر فضای مجازی در تربیت نسل جوان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی سالیان گذشته جمهوری اسلامی ایران در همه میادین مبارزه با ظالمان از جمله میدان‌های سیاسی و اقتصادی پیروز شده است و امروز باید همه ما تلاش کنیم تا در میدان فرهنگی و فضای مجازی نیز نقشه‌های دشمن را خنثی کنیم تا نسل جوان که آینده‌ساز ایران اسلامی هستند، از این آسیب محفوظ بمانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :