کد خبر: 4077294
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶

برگزاری نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در زنجان

به همت موسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج صالحین نور و با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ستاد کانون‌های مساجد زنجان، فراخوان نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی منتشر شد.

برگزاری نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در زنجان

به گزارش ایکنا از زنجان، به همت موسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج صالحین نور زنجان، نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در بخش‌های شعرسرایی، دکلمه‌سرایی، نقاشی، قصه‌گویی، مداحی و عکاسی برگزار می‌شود.

این سوگواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی و با تاکید بر ارزش‌های خاندان عصمت و طهارت(ع)، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با پیام عاشورا، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر در بین کودکان و نوجوانان عاشورایی و تشویق کودکان و نوجوانان برای شناخت فرهنگ عاشورایی اجرا می‌شود.

برای این سوگواره موضوعات ماه محرم، عزاداری، دسته‌های حسینی، پخش احسان و شیرخوارگان، تاسوعا و عاشورای حسینی، تعزیه‌خوانی، روضه‌های خانگی و موضوعات مرتبط با فراخوان پیش‌بینی شده است.

بخش‌های دکلمه‌سرایی، شعرسرایی و نقاشی، مداحی ترکی یا فارسی و عکاسی برای گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال و برای بخش‌های دکلمه‌خوانی، نقاشی کودک، مداحی ترکی و قصه‌گویی برای گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال پیش‌بینی شده است.

مهلت ارسال آثار به جشنواره تا پایان شهریور امسال اعلام شده است و علاقمندان می‌توانند آثار خود را به شماره ۰۹۳۵۴۹۶۹۵۱۷ ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha