کد خبر: 4077980
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲

همه اقدامات در کشور نیازمند جهاد تبیین است

امام جمعه ابهر گفت: در جمهوری اسلامی همه کارهای ما نیازمند جهاد تبیین است و اگر امروز شاهد شکست در برخی از حوزه‌ها هستیم ناشی از این است که جهاد تبیین در کارها را مورد غفلت قرار داده‌ایم.

جهاد تبیین

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام سعید مرادپور، امام جمعه ابهر، ظهر امروز، ۲۳ مردادماه، در جلسه تکریم از خبرنگاران شهر ابهر، با بیان اینکه نحوه انتقال خبر در طول تاریخ بسیار مهم و حساس بوده است، اظهار کرد: همه آنچه که ما از گذشته تا امروز در اختیار داریم از راست و دروغ تا شایعه و واقعیت را یک خبرنگار روایت کرده است.

وی با بیان اینکه اختلافاتی که امروز در بین مذاهب داریم ناشی از نقل دروغ واقعه و خبر است، ادامه داد: نقل دروغ یک خبر می‌تواند ملت‌ها و تاریخ را بر هم زند.

این مسئول با بیان اینکه بزرگ‌ترین خبرنگاران پیامبران هستند که اخبار الهی را به ما می‌رسانند، تاکید کرد: مهم‌ترین خصیصه یک خبرنگار امانت‌داری است و قرآن به شدت کسانی که اخبار کذب منتشر می‌کنند را، مورد ملامت قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه تحریف سخنان یکی از انحرافاتی است که در ادوار مختلف تاریخ درگیر آن بوده‌ایم که این موضوع در دوره کنونی نیز ادامه دارد، افزود: ویرایش خبر بحث جداگانه‌ای دارد اما تحریف خبر با ویرایش آن بسیار متفاوت است.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه مردم آنچه را که امروز از جریانات و اتفاقات مختلف دریافت می‌کنند توسط خبرنگاران انجام می‌شود، تاکید کرد: مردم بر حسب آن چه که خبرنگاران منتشر می‌کنند وقایع و اتفاقات کشور و عملکرد مسئولان را قضاوت می‌کنند.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه امام حسین(ع) یک روز با شمشیر جنگید اما بیشتر اوقات در حوزه جهاد تبیین فعالیت داشتند، ادامه داد: اگر افرادی بودند که اهداف قیام امام حسین(ع) را برای مردم تبیین می‌کردند امام حسین(ع) مجبور به شمشیر کشیدن نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) کشته خبرهای دروغ و تحریفات است، متذکر شد: اگر دشمنان اهل‌بیت(ع) نمی‌توانستند با اخبار دروغ و تحریف ذهنیت مردم را نسبت به امام حسین علیه السلام عوض کنند مسلمانان به همین سادگی ایشان را شهید نمی‌کردند.

این مسئول با توضیح این مطاب که اگر بعد از واقعه عاشورا نیز جهاد تبیین حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) نبود قیام امام حسین(ع) فراموش و خون امام پایمال می‌شد، افزود: در جمهوری اسلامی نیز همه کارهای ما نیازمند جهاد تبیین است و اگر امروز شاهد شکست در برخی از حوزه‌ها هستیم ناشی از این است که جهاد تبیین در کارها را مورد غفلت قرار داده‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha