کد خبر: 4088586
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

تمدید فراخوان نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی تا ۱۶ مهرماه

مدیر مؤسسه قرآن و عترت منهاج صالحین نور زنجان از تمدید مهلت ارسال آثار نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در این مؤسسه خبر داد.

نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی

به گزارش ایکنا از زنجان، بهیه حبری مدیر مؤسسه قرآن و عترت منهاج صالحین نور زنجان، از تمدید مهلت ارسال آثار نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در این موسسه خبر داد.

وی گفت: این جشنواره با همت مؤسسه منهاج صالحین نور و با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود و علاقمندان می‌توانند تا ۱۶ مهر ماه آثار خود را ارسال کنند.

وی در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره، افزود: شریک کردن کودکان در مراسم عزاداری و سیاه پوشیدن و تعزیه دیدن و … از جمله اقداماتی است که در ریشه‌سازی ارتباط بین کودکان و فرهنگ عاشورا مؤثر است. آن‌چه کودکان درک می‌کنند شکوه یک حماسه، شور عزاداری و همدردی و عواطف مثبت موجود در فضاست؛ کودکان با حضور در این صحنه‌ها برای پیدا کردن معرفتی عمیق به کمک دانش‌هایی که در آینده کسب می‌کنند، آماده می‌شوند.

این فعال قرآنی ادامه داد: ماه محرم، عزاداری، دسته‌های حسینی، پخش احسان و مراسم شیرخوارگان حسینی، موضوعات این جشنواره است و شعرسرایی، دکلمه‌سرایی، دکلمه‌خوانی، نقاشی کودک و نوجوان، مداحی ترکی یا فارسی کودکان و نوجوانان، قصه‌گویی و عکاسی نیز رشته‌های این جشنواره است. کودکان و نوجوانان رده سنی ۵ تا ۱۸ سال می‌توانند در بخش‌های مختلف و رشته‌های مختلف شرکت کنند.

وی ادامه داد: در هر یک از رشته‌ها به ۵ نفر از برگزیدگان جوایز نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود. علاقمندان می‌توانند آثار خود را جهت ارائه به جشنواره در فضای مجازی (واتساپ) به شماره ۰۹۳۵۴۹۶۹۵۱۷ ارسال کنند. مهلت ارسال آثار تا ۱۶ مهرماه سال‌جاری تمدید شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha