کد خبر: 4088751
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸

مدافعان سلامت همچون شهدای دفاع مقدس سنگر را خالی نکردند

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه باید راه شهدا را که با انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی آغاز شده است با قدرت به پیش ببریم گفت: شهدای سلامت در روزهای اوج شیوع کرونا در کشور، سنگر دفاع از سلامت را خالی نکردند و از جان مردم در مقابل ویروس منحوس کرونا حفاظت کردند.

شهدای انقلاب اسلامی

به گزارش ایکنا از زنجان، حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، شامگاه، ۷ مهرماه، در ویژه‌برنامه راه ناتمام که به مناسبت هفته دفاع‌مقدس برگزار شد، اظهار کرد: راه انقلاب قطعاً ناملایمات و فراز و نشیب‌هایی دارد و لاجرم شهیدانی جان خود را تقدیم می‌کنند تا این شجره طیبه به سرمنزل مقصود که همان رسیدن به دست باکفایت منجی عالم بشریت است، نائل شود.

وی با بیان اینکه باید راه شهدا را که با انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی شروع شده، با قدرت به پیش ببریم، افزود: شهدا در همه جوامع و فرهنگ‌ها به عنوان قهرمانان ملی شناخته می‌شوند و از ارج و قرب بالایی برخوردارند و وجه تمایز رزمندگان، جانبازان و شهدای ما با سایرین، ویژگی‌های اخلاقی و معنوی آنان است.

این مسئول با بیان اینکه ایران در زمینه تنوع ماموریت‌های شهدا جزو کشورهای خاص جهان است، تصریح کرد: جمعی از شهدای کشور، شهدای انقلاب هستند که جان بر کف با رژیم طاغوت جنگیدند تا نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی برچیده شود و نظام جمهوری اسلامی به جای آن مستقر شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به وقوع جنگ تحمیلی بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: جنگ تحمیلی در ظاهر فقط جنگ با صدام و رژیم بعث بود ولی در عمل با بلوک شرق و غرب می‌جنگیدیم و در این راه، شهدای دفاع‌مقدس را نیز تقدیم کردیم.

بختیاری با بیان اینکه شهیدان، گمنام می‌جنگند، گمنام شهید می‌شوند و گمنام به خاک سپرده می‌شوند و امام خمینی (ره)، به حق نام آنان را سربازان گمنام امام زمان (عج) گذاشتند، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم، گروه دیگری از شهدا هستند که علاوه بر دفاع از حرم و ارزش‌های اهل‌بیت (ع)، اجازه ندادند دشمن مرزهای کشور اسلامی ما را تهدید کند و امنیت کشور را بر هم بزند.

وی در رابطه با شهدای سلامت، گفت: شهدای سلامت در روزهای اوج شیوع کرونا در کشور، سنگر دفاع از سلامت را خالی نکردند و از جان مردم در مقابل ویروس منحوس کرونا حفاظت کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha