کد خبر: 4089958
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

حفظ و نشر آثار دفاع‌مقدس یکی از حوزهای جهاد تبیین است

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تصریح کرد: یکی از حوزهای جهاد تبیین حفظ و نشر آثار دفاع‌مقدس و تبیین آن است. استعدادهای خوبی در استان داریم و در پی کشف استعدادها نیز هستیم و این مسئله نیاز به هم‌افزایی دارد.

جهاد تبیین

به گزارش ایکنا از زنجان، سردار ابوالفضل طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان روز گذشته ۱۳ مهر در همایش تجلیل از نویسندگان و رونمایی از تازه‌های نشر دفاع‌مقدس استان زنجان، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولیعصر(ع)، اظهار کرد: در حوزه نشر و کتاب در دوران طاغوت، از کشورهای عقب مانده بودیم و پس از انقلاب پیشرفت چشم‌گیری در این حوزه داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کتاب‌های دفاع‌مقدس تا به امروز ۳۰ هزار عنوان کتاب در استان منتشر شده است، ادامه داد: این تعداد کتاب نشان می‌دهد که دفاع‌مقدس در پرورش استعدادها موفق است، به طوری که کسانی هستند که دوران جنگ را لمس نکردند اما در حوزه دفاع‌مقدس قلم می‌زنند.

طهماسبی با بیان اینکه توجه به کتاب و کتابخوانی از برکات انقلاب است‌، تصریح کرد:  پس از انقلاب در حوزه شمارگان سالانه چاپ کتاب ۱۳۶ برابر افزایش داشته‌ایم و  از یک میلیون نسخه در سال ۵۷ به ۱۳۶ میلیون در سال ۹۵ رسیده است و این آمار اهمیت حوزه نشر را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تعداد عنوان کتاب ثبت شده در کتابخانه ملی از سال ۱۳۱۶ تا ۱۳۵۷ که ۱۱ هزار عنوان بوده است، تشریح کرد: از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۶ با میانگین سالانه بیش از ۳۲ هزار کتاب ثبت شده است. همچنین کل کتابخانه‌ها در زمان طاغوت ۵۷۰ باب بوده و در حال حاضر ما ۱۷ هزار و ۳۱۰ باب کتابخانه در کشور داریم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با تاکید بر اینکه در حوزه دفاع‌مقدس هر چه تلاش شود باز هم کم است و باید بیشتر کار شود، بیان کرد: به حوزه کتاب و کتابخوانی باید جدی نگاه کنیم و توجه ویژه‌ای به این حوزه شود. دفاع‌مقدس و آثار دفاع‌مقدس نباید به فراموشی سپرده شود و در این حوزه همه موظف هستیم کار کنیم.

طهماسبی با بیان اینکه پیشکسوتان دفاع‌مقدس میدان‌دار حفط و نشر دفاع‌مقدس هستند، خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع‌مقدس جنگ پنهانی است که باید کشف شود. دفاع‌مقدس نیاز به سوژه‌یابی و سوژه‌شناسی دارد، باید سوژه‌های جدید و مخاطب‌پسند را پیدا کنیم.

این مسئول تصریح کرد: یکی از حوزهای جهاد تبیین حفظ و نشر آثار دفاع‌مقدس و تبیین آن است. استعدادهای خوبی در استان داریم و در پی کشف استعدادها نیز هستیم و این مسئله نیاز به هم‌افزایی دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha