وظیفه ما در مهندسی فرهنگی رساندن پیام دینی بدون لکنت است
کد خبر: 4220575
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴
امام جمعه هیدج:

وظیفه ما در مهندسی فرهنگی رساندن پیام دینی بدون لکنت است

حجت‌الاسلام اسدالله زارعی با بیان اینکه کم‌کاری در حوزه فرهنگی صدمات جبران‌ناپذیری دارد که آسیب‌های اجتماعی یکی از این صدمات است، گفت: وظیفه ما در مهندسی فرهنگی دفاع تمام‌قد از اسلام و رساندن پیام دینی بدون لکنت است.

مهندسی فرهنگی

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام اسدالله زارعی، امام جمعه هیدج، امروز، ۲۰ خردادماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر هیدج با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی که زیر مجموعه شورای انقلاب فرهنگی بوده مصوبات آن قانونی است، اظهار کرد: مصوبات این شورا باید اجرایی شده و ضمانت اجرا نیز دارد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان این جلسات را جدی بگیرند، گفت: این جلسات در واقع مهندسی فرهنگی است و اعضایی که براساس قانون برای جلسات این شورا شناسایی شده‌اند متناسب با اداراتی که در شهرستان داریم، هستند.

امام جمعه هیدج با یادآوری اینکه شورای فرهنگ عمومی به شرطی موفق خواهد بود که ایده داشته باشد، تصریح کرد: باید از همه عقاید و نظرات جامعه در جلسات این شورا استفاده شود.

وی با بیان اینکه کم‌کاری در حوزه فرهنگی صدمات جبران‌ناپذیری دارد که آسیب‌های اجتماعی یکی از این صدمات است، متذکر شد: وظیفه ما در مهندسی فرهنگی دفاع تمام‌قد از اسلام و رساندن پیام دینی بدون لکنت است.

زارعی با توضیح اینکه همه ما باید در ایجاد فرهنگ ناب دینی و استواری آن تلاش کنیم، افزود: در این مسیر باید تلاش شود تا موانع برطرف شده و انس و الفت در بین مردم ایجاد شود و مبارزه با مسائلی که فاصله‌ها را بین مردم کار می‌کند در اولویت قرار گیرد.

امام جمعه هیدج در ادامه با اشاره به مسئله ایجاد موزه مردم‌شناسی در شهر هیدج و با تأکید بر اینکه این موضوع باید به‌صورت جدی پیگیری شود، بیان کرد: راه‌اندازی این موزه علاوه بر کمک به شناخت تاریخ دیرین هیدج و مردم این شهر است در زمینه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری نیز مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۳۶۰ میلیون اعتبار برای شورای فرهنگ عمومی شهر مصوب شده بود، افزود: محل هزینه‌کرد بودجه فرهنگی شهرداری هیدج باید شناسایی شود تا ببینیم چه میزان از این بودجه و همچنین اقدامات فرهنگی تأثیرگذار بوده است.

زارعی با پرداختن به این مسئله که مسائل فرهنگی آنی نیست و باید کار درازمدت روی مسائل کار شود تا بتوان از آنها نتیجه گرفت، گفت: خلأها در این زمینه باید شناسایی و جهت رفع آنها اقدام شود.

انتهای پیام
captcha