اجرای طرح تلاوت تدبری طی ماه محرم در زنجان
کد خبر: 4220926
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰

اجرای طرح تلاوت تدبری طی ماه محرم در زنجان

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: طرح تلاوت تدبری طی ماه محرم در زنجان اجرا می‌‎شود.

اجرای طرح تلاوت تدبری

به گزارش ایکنا از زنجان، حمید حسنی، سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان زنجان، امروز ۲۲ خرداد در نشست با روحانیون مستقر در آستانه دهه ولایت و امامت، اظهار کرد: ماه رمضان طرح «زندگی با آیه‌ها» در شبکه‌های صدا و سیما، فضای مجازی و منبر‌ها و به شکل محتوایی کار شد. 

وی با اشاره به اینکه زندگی با آیه‌ها یک طرح سه ساله است، عنوان کرد: در این طرح قرار است بخش قابل توجهی از جامعه با آیه‌های محوری و مورد نیاز در زندگی آشنا شوند و در ماه رمضان هر روز یک آیه مطرح شد.

سرپرست اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه وهله اول بحث آشنایی و تدبر در قرآن مورد توجه قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در وهله بعد حفظ آیات مطرح است.

وی از ادامه طرح زندگی با آیه‌ها در ماه محرم خبر داد و گفت: این کار یک خط محوری و محتوایی دارد و برای ۱۰ شب یک آیه اصلی در نظر گرفته شده و ۹ آیه ذیل آن قرار می‌گیرد.

حسنی با بیان اینکه ما در مقاومت و مقابله با غرب هستیم، ابراز کرد: باید این باور را در جامعه نهادینه کنیم که هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن بوده و مقاومت است که ما را به پیشرفت می‌رساند.

این مسئول با اشاره به اینکه برای ماه محرم اقداماتی از قبیل تولید محتوای منبر و کار با کودک و نوجوان در حال انجام است، تصریح کرد: نقطه ثقل ماه محرم هیئت‌های مذهبی است که باید روی این ۱۰ آیه کار شود.

سرپرست اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: تلاوت تدبری مورد حمایت سازمان دارالقرآن و اداره قرآنی قرار خواهد گرفت و تیم‌های دو نفره با حضور یک قاری و یک روحانی تشکیل خواهیم داد و در هیئت‌های شاخص حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: در هیأت ماه محرم شروع مراسم با تلاوت تدبری خواهد بود که یک قاری آیات را تلاوت می‌کند و یک روحانی دقایقی راجع به آیات توضیحاتی و تفسیری ارائه می‌دهد.

سنی یادآور شد: یک برنامه‌ای با عنوان محفل آغاز شده و مورد استقبال جامعه قرار گرفته است و نفراتی که می‌توانند در این برنامه حضور یابند شناسایی و معرفی شوند.

انتهای پیام
captcha