کد خبر: 3764636
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
گروه معارف ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: جامعه قانون‌مدار، عدالت‌محوری در رفع تبعیض، رفع فقر، توسعه پایدار، امنیت و آسایش و ارتقای سطح علمی، اندیشه‌ای و فرهنگی از شاخصه‌های حکومت عصر ظهور است.
لزوم معرفی نقش الگویی عصر ظهور در جامعه منتظر/جامعه قانون‌مدار یکی شاخص‌های حکومت مهدی استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان امروز، 26 آبان‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پرداختن به مقوله امام عصر(عج) نباید تنها به نیمه شعبان و آغاز امامت ایشان منتهی شود چرا که یک منتظر واقعی باید در تک‌تک لحظات زندگی اصل انتظار را پیاده کند.
وی ادامه داد: تمرکز ذهنی در نگاه مناسبتی به ایشان زیبنده جامعه شیعه نیست و نگاه ارتباطی با امام عصر(عج) باید آمیخته با عطر مهدویت و برخاسته از حس انتظار باشد که جامعه منتظر از آن به عنوان یک پدیده و شاخص یاد می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تأکید کرد: نسل جوان و خانواده‌ها باید به صورت مستمر با این حس عجین شوند؛ چرا که با جاری شدن این حس می‌توان برای حاکمیت نور، دانش و بینش و قرآن به معنای واقعی در عصر ظهور افق و چشم انداز ترسیم شود.
وی به برخی از شبهات گسترده دشمن در مقوله مهدویت و انتظار از سوی دشمنان و رسانه‌های غربی، ماهوار و شبکه‌های اجتماعی که در قالب طنز، رمان، اندیشه و مطالب علمی گسترش و بسط پیدا می کند، اشاره کرد و گفت: یکی از مسئولیت‌های مهم ما معرفی حس انتظار واقعی با شاخصه‌های منتظر واقعی در جامعه است که از طریق معرفی نقش الگویی عصر ظهور در جامعه محقق می‌شود.
صفی‌یاری با اشاره به اینکه معرفی نقش الگویی خمیرمایه امید به آینده روشن‌تر، پیشرفته‌تر، متعالی‌تر و انگیزه‌ای برای خودسازی در عصر کنونی است، تصریح کرد: باید خود را با ایده‌ها، آرمان‌ها و شاخص‌های افق نورانی برای عصر ظهور تطابق داد تا بتوان معیارهای الگویی عصر ظهور را ترسیم کرد که به دنبال آن اتفاقات موثری در جامعه رخ خواهد داد.
این مسئول افزود: خوشبختانه این پدیده بسیار برجسته با ظهور انقلاب اسلامی توسط امام راحل رقم خورد و حضور مردم و اعتقادات آنان پیش زمینه خوبی برای آرمان‌های عصر ظهور فراهم کرد، چرا که نگاه امام و مقام معظم رهبری و شعارهایشان، فراهم کردن زمینه برای ظهور انقلاب مهدوی است از این‌رو از انقلاب اسلامی به عنوان طلیعه عصر ظهور یاد می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: بر این اساس باید تلاش کرد شاخصه‌های محوری عصر ظهور را شناسایی کرد و در مقام عملیاتی کردن به طور جدی مورد ملاحظه قرار داد که در این صورت نگاه امیدوارانه را ایجاد خواهیم کرد.
وی به شاخصه‌های ظهور حکومت امام زمان(عج) برگرفته از منابع روایی و معارفی اشاره کرد و گفت: امروز باید این شاخصه‌ها در کشور تقویت کرد تا از انحرافات، تحریفات و بدعت‌ها پرهیز شود.
صفی‌یاری جامعه قانون‌مدار را یکی از این اصول برشمرد و افزود: درست است که در هر جامعه‌ای قوانینی وضع و از سوی مردم رعایت می‌شود ولی در عصر مهدوی قانون حاکمیت متاثر از آموزه‌های وحیانی و قانون خدا منبعث از کتاب الهی و سیره نبوی است و آنچه در عصر ظهور در جامعه به عنوان قانون اعمال می‌شود دقیقا عین آن چیزی است که خداوند بر پیامبر(ص) نازل کرده است.
این مسئول یادآور شد: در نظامی که متاثر از نظام مهدوی است کسی نمی‌تواند حرام را حلال و حلال را حرام کند و اگر مدعی هستیم که نظامی متاثر از خمیرمایه دینی داریم باید قانون مداری در عصر ظهور در جامعه رعایت شود.
وی با ابراز نگرانی از فاصله بین نظام و آرمان‌های دینی به جهت برخی انحرافات فکری و عقیدتی خاطرنشان کرد:  قانون خدا قانون روشنی است که حلال و حرام در آن مشخص شده و اگر در سایه ولی فقیه و نگاه فقاهتی زندگی می‌کنیم، حق نداریم قدمی برداریم که منجر به تضعیف بنیان فقاهتی نظام شود که در این صورت از آرمان‌های مهدوی فاصله گرفته‌ایم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به مساله کنسرت‌ها و نگاه شرعی به آن پرداخت و گفت: باید از منظر فقهی و شرعی در این عرصه برنامه‌ریزی شود؛ چرا که مسئله کنسرت‌ها تبدیل به یک بهانه و موضوع سیاسی شده است، بسیاری بر این باور هستند که جامعه نیاز به نشاط دارد، این نسخه در کدام منبع شرعی و فقهی تجویز شده است که موسیقی مایه نشاط دل‌هاست، آنچه قرآن به آن پرداخته است یاد خداوند است که مایه آرامش دل‌هاست.
صفی‌یاری اظهار کرد: علاوه بر قانون‌مداری، مواردی از جمله عدالت‌محوری، رفع تبعیض، رفع فقر، توسعه پایدار، مدیریت شایسته و مبارزه با فساد و ارتقای سطح علمی، اندیشه‌ای و فرهنگی نیز از اصول مهم برای پرپایی حکومت مهدوی در جامعه منتظر به‌شمار می‌رود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: