کد خبر: 3804787
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از جمع‌آوری بیش از 14میلیارد تومان زکات واجب و مستحبی درسال گذشته خبر داد و گفت: ۹۴ درصد روستاهای شهرستان زنجان زکات پرداخت کردند.

94 درصد روستاهای شهرستان زنجان زکات پرداخت کرده‌اندبه گزارش ایکنا از زنجان، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ۲۸ فروردین‌ماه در جلسه شورای زکات شهرستان زنجان اظهار کرد: رفع فقر و محرومیت در جهت عدالت اجتماعی است و پیشرفت بدون عدالت معنا ندارد و کمیته امداد استان زنجان با کمک اعتبارات دولتی و هم‌افزایی آن با منابع امدادی در جهت رفع محرومیت و نیاز نیازمندان قدم‌های موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و کم کردن فاصله طبقاتی برداشته است.
وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در فعالیت‌های خیرخوانه و کمک به نیازمندان نشان‌دهنده حاکم بودن تفکر و اندیشه انقلابیگری در کشور است‌، افزود: ارتقای سرمایه‌های اجتماعی به نفع آحاد جامعه و افزایش آسیبکها نیز به ضرر کل جامعه است لذا رویکرد مقابله‌ای با فقر و تولیدکننده‌های آن وظیفه همه دستگاهاست.
صفری با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 14 میلیارد تومان زکات توسط کمیته امداد استان زنجان جمع آوری شده است، افزود: بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون تومان از این زکات در شهرستان زنجان جمع،آوری شده که از تحقق 107 درصدی برنامه برخوردار است.
دبیر شورای زکات استان زنجان گفت: شهرستان زنجان در هزینه‌کرد زکات برای محرومین بسیار عملکرد خوبی داشته به‌طوریکه 71 درصد زکات جمع‌آوری شده برای محرومین و 29 درصد برای پروژه‌های عمرانی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه براساس قانون و اذن حکومتی، کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات تنها نهاد متولی جمعکآوری زکات است، گفت: توسعه فرهنگ پرداخت زکات نیازمند عزم و همت همگانی در ترویج و فرهنگسازی این فریضه الهی بوده و نیاز است همه در این بخش ایفای نقش کنند.
وی با اشاره به بخشی از پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری زکات که فرمودند: ما مسئولان از کم‌کاری خود دراین‌باره باید به عفو خداوند پناه ببریم و از او طلب آمرزش کنیم، ادامه داد: پیام معظم‌له تکلیف همه مسئولان را در حوزه زکات مشخص کرده و باید برای نهادینه شدن و احیای این فریضه الهی به‌صورت همگانی همت شود.
این مسئول با اشاره به اینکه در مجموع 80 درصد از روستاهای استان زنجان زکات خود را به دبیرخانه شورای زکات پرداخت کرده‌اند، افزود : درشهرستان زنجان 94 درصد روستاها زکات خود را به کمیته امداد پرداخت کرده‌اند که 16پروژه عمرانی از محل زکات در این شهرستان ایجاد شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: