کد خبر: 3812571
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ محفل «انس با قرآن کریم» با حضور قاریان بین‌المللی و برجسته کشور در دارالقرآن زنجان برگزار شد.

《محفل بزرگ قرآن》در زنجان برگزار شدبه گزارش ایکنا از زنجان، محفل انس با قرآن کریم از سری برنامه‌های پنجمین جشن رمضان 98 استان زنجان، با حضور آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، فاطمه کرباسی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به هراه و جمع کثیری از مشتاقان کلام وحی برگزار شد.
این برنامه با تلاوت زیبا و دلنشین قاری بین‌المللی قرآن کریم از جوار ملکوتی امام رضا(ع)، حمیدرضا احمدی ‌وفا که تشویق مستمعین را دربرداشت،همراه بود.
این محفل بزرگ قرآنی با حضور قاریان برتر استان و گروه نغمه‌سرایان نوجوان استان، با همکاری و مشارکت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، موسسه دارالقرآن الکریم زنجان، نمایندگی آستان قدس رضوی در استان روز جمعه، 27 اردیبهشت‌ماه بعد از افطار در محل دارالقرآن الکرم زنجان برگزار شد‌.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این محفل قرآنی به اهمیت تلاوت قرآن همراه با تفکر و تدبر اشاره و بیان کرد: تلاوت قرآن زمانی دلنشین و تاثیرگذار خواهد بود که به تامل بر آیات و همراه به القای معنا و مفهوم باشد.
کرباسی با اشاره به برنامه‌های مختلف این اداره در ایام ابراز کرد: برگزاری محافل قرآن، جلسات تدبر در قرآن، مسابقه مفاهیم نهج‌البلاغه حکمت ۱ تا ۴۰، مسابقه قرائت دعای یا علی و یا عظیم و مسابقه مفاهیم قرآن از جمله آن‌ها است.
این مسئول به اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی بین خانواده‌ها تأکید کرد و گفت: در برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی شده دربرگیری مخاطبان از همه قشرها باشد و عموم مردم از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه قرآن برنامه زندگی بشر است، تصریح کرد: باید پس از تفکر و تعلق، عمل به آموزه‌های این کتاب الهی در سراسر زندگی خود را مورد توجه قرار دهیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: