کد خبر: 3814064
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: پانزدهم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان هفته اکرام ایتام نامیده شده است و دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های مستقر در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه در  سراسر استان آماده ثبت‌نام از حامیان طرح اکرام و محسنین هستند.
ثبت‌نام ویژه طرح اکرام ایتام در زنجان تا 21 رمضانهدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان  یک فرصت بسیار مطلوب  برای کارهای خیرخواهانه است. اوج کار امداد نیز در ماه مبارک رمضان به ویژه در هفته اکرام ایتام است که بایستی عاشقانه و مجاهدانه  و با رویکرد جهادی، تفکر بسیجی و انقلابی در خدمت ولی نعمتان باشیم .
صفری با اشاره به اینکه ثبت نام از حامیان طرح اکرام و محسنین در طول سال انجام می‌شود، گفت: در هفته اکرام ایتام که از ولادت کریم اهل‌بیت(ع) تا شهادت ابوالایتام حضرت علی (ع) است، دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، مراکز نیکوکاری و پایگا‌ه‌های ثبت نام از حامیان در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه به‌ویژه در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان آماده ثبت‌نام از حامیان نیکوکار هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: در این هفته همه دفاتر کمیته امداد در استان و همچنین پایگاه‌های ویژه این کمیته در لیالی قدر و روز بیست و یکم ماه رمضان در مساجد و محل‌های برگزاری مراسم احیاء آماده ثبت نام از حامیان است.
صفری تصریح کرد: در طرح اکرام ایتام، حامیان حمایت مادی و معنوی ایتام را بر عهده گرفته و به‌صورت ماهیانه مبالغی را به حساب آنها واریز می‌کنند و در طرح محسنین نیز خیران و حامیان نیکوکار، حمایت از خانواده‌های بیماران صعب‌العلاج و کودکانی که به‌دلیل جدایی پدر و مادر، تحت سرپرستی مادر قرار دارند از حمایت‌های این نیکوکاران بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه 13هزار و 746 حامی حمایت ایتام و فرزند محسنین را برعهده دارند، افزود: در استان زنجان در حال حاضر  118 یتیم فاقد حامی چشم انتظار حمایت مادی و معنوی حامیان و خیران استان هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان اضافه کرد: حامیان نیکوکار سال گذشته بیش از  12 میلیارد تومان به ایتام تحت حمایت کمیته امداد ‏مساعدت کردند.
این مسئول خاطرنشان کرد:‏ مردم خیراندیش برای ثبت نام در طرح اکرام ایتام می‌توانند علاوه بر دفاتر کمیته امداد و پایگاه‌های ثبت‌نام از حامیان با مراجعه  به سایت www.emdad.ir و یا ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 3000333324 در این طرح خداپسندانه مشارکت کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: