کد خبر: 3843423
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه دفاع مقدس ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکست، گفت: ملتی که قدرت دفاعی دارد، ذلیل نمی‌شود.

دفاع مقدس ابهت ابرقدرت‌های شرق و غرب را شکستبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، امام جمعه زنجان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: رژیم بعثی با امکانات بالا و با هدف تجزیه کشور ما وارد جنگ شد اما عامل برتری کشور ما در این جنگ، داشتن نیروهایی با مکتب عاشورایی بود که راه را برای آنها نشان داد.

وی فرو افتادن نقاب تزویر از چهره استکبار را از نتایج هشت ساله دفاع مقدس دانست و گفت: ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم و ریشه انقلاب پربار اسلامی را قوی‌تر کردیم و به مردم جهان و مردم منطقه نشان دادیم که می‌شود مقابل با ظلم ایستاد.

امام جمعه زنجان به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس و دیگر مراکز آموزشی اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها نباید نقش خود را در امور تربیتی دانش‌آموزان فراموش کنند.

وی در مورد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح کرد: هر چند این سند نتیجه تجربیات گذشته است ولی باید متوجه بود که هر قانونی اگر درست اجرا شود نتیجه خواهد داد. این سند باید علمی و مفصل اطلاع‌رسانی شود.

خاتمی با تشریح مواضع آمریکا در مورد ایران طی چند وقت اخیر تصریح کرد: هر چند نوعی آشفتگی در رفتار آمریکایی‌ها وجود دارد، ولی این اقدامات می‌تواند برای گمراه کردن ما هم انجام شود.

وی با اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری در مورد برجام و گفته‌های آمریکا مبنی بر کلاه رفتن سر آن‌ها در مذاکرات گذشته افزود: فرمایشات ایشان باید مد نظر قرار گیرد. آمریکایی‌ها به دنبال نشاندن ایران در پای میز مذاکره هستند تا بگویند که بعد از ۴۰ سال فشار ایران را وادار به نشستن بر پای نیز مذاکرات کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه نباید به نشست و برخاست با بیگانگان دل بست، تصریح کرد: هر چند باید مراوده در چارچوب رعایت شود ولی گویا فشار حداکثری آنها با هدف مذاکره انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: با وجود فشار حداکثری دشمن، همه مسئولان ما یک‌صدا اعلام کرده‌اند که با آمریکا چه به صورت دوجانبه و چندجانبه مذاکره نخواهند کرد.

آیت‌الله خاتمی همچنین به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: جهاد در قرآن کریم دری از درهای بهشت معرفی شده و همچنین این واژه در خطبه فدکیه از جمله موارد عزت‌بخش مسلمین معرفی شده است.

وی دفاع از خود را امری ذاتی و فطری دانست و افزود: در این دوران اسلحه برای بازدارندگی و دفاع متناسب با مقتضیات زمان است و ملتی که قدرت دفاعی دارد ذلیل نمی‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: