کد خبر: 3853420
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶

محبت عملی به امامان(ع) به معنی تبعیت از آموزه‌های دینی است

گروه معارف ــ امام‌ جمعه سلطانیه با بیان اینکه محبت عملی یعنی تبعیت از دستورات ائمه معصومین(ع) و عمل به گفتار آنان، گفت: بهترین راه محبت به امامان محبت عملی است.

بهترین راه محبت به امامان محبت عملی استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام عمران حسینی‌نسب، 8 آبان‌ماه امام‌جمعه سلطانیه در جمع دانش‌آموزان دبیرستان بعثت روستای ویر از توابع سلطانیه با اشاره به راه‌های محبت به اهل بیت (ع)، گفت: محبت زبانی مثل بیان فضائل اهل بیت، نقل احادیث و دفاع از آنان، محبت علمی مثل تالیف کتاب در مورد ائمه معصومین و یا تولید فیلم و سریال مثل سریال یوسف پیامبر، امام علی(ع)، تنهاترین سردار در مورد امام حسن (ع)، ولایت عشق و سریال مختار از راه‌های محبت به اهل بیت است.

وی با بیان این‌که محبت عملی یعنی تبعیت از دستورات ائمه معصومین و عمل به گفتار آنان، بیان کرد: بهترین راه محبت به امامان محبت عملی است و انسان مومن عشق خود به ائمه را در عمل نشان می‌دهد.

امام‌ جمعه سلطانیه یادآور شد: امام رضا (ع) فرمودند: شیعیان ما کسانی هستند که تسلیم امر ما و گفته ما، و مخالف دشمنان ما باشند و کسی که چنین نباشد شیعه ما نیست.

این مسئول با تأکید بر این‌که ائمه معصومین (ع) بهترین الگو برای زندگی دانش‌آموزان هستند، بیان کرد: عمل به سیره و روش ائمه دانش‌آموزان را در مقابل تهاجمات فرهنگی بیمه می‌کند.

حسینی‌نسب تأکید کرد: ارتباط با مسجد و حضور در نماز جمعه و جماعات زمینه یادگیری واجبات دینی و مسائل علمی و سیاسی را فراهم می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha