کد خبر: 3855427
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

دولت آمریکا به دنبال منفعت‌طلبی در منطقه است

گروه سیاست و اقتصاد _ امام جمعه زنجان گفت: آمریکا با حضور در منطقه به دنبال منافع خود است و دولت آمریکا این موضوع را صراحتا اعلام می‌کند.

دولت آمریکا به دنبال منفعت‌طلبی در منطقه استبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره به موضوع حفظ اتحاد بین شیعه و سنی تاکید کردند، اظهار کرد: دشمن در صدد اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی بوده تا با این روش به خواسته شوم خود برسد و باید با حفط اتحاد خود در برابر دشمن بایستیم و نگذاریم دشمن به اهداف شومش برسد.

وی در ادامه با اشاره به زیاده‌خواهی‌های آمریکا یادآور شد: آمریکا با حضور در منطقه به دنبال منافع خود است و دولت آمریکا این موضوع را صراحتا اعلام می‌کند.
امام جمعه زنجان عنوان کرد: امروز دشمن همه زیرساخت‌های کشور عراق را از بین برد ولی چاه‌های نفت آسیبی ندید و این موضوع نشان می‌دهد که منافع دشمن چاه‌های نفت این کشور است.

وی با اشاره به سالروز شهادت حسن طهرانی مقدم که پدر موشکی ایران بود، گفت: بسیاری از دستاوردهای موشکی حال حاضر کشور مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های او و تیم همکارش است و امروز به برکت خون این شهید بزرگوار است که ما اعلام می‌کنیم موشک‌های نقطه زدن داریم و از دشمن هراسی نداریم.

خاتمی با بیان اینکه آمریکا با انقلاب اسلامی ایران دشمنی دیرینه‌ای دارد، افزود: قبل از انقلاب دولت ملی با تکیه بر آمریکا تلاش داشت به موفقیت برسد در حالی که آمریکا با کودتا این دولت را هم برکنار کرد و نشان داد که نمی‌شود به این کشور تکیه کرد.

وی ابراز کرد: ۲۸ مرداد علنی دشمنی آمریکا با ملت ایران بوده و دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب همواره در تلاش برای ضربه زدن به کشورمان بوده و همواره نیز با انواع شرارت‌ها به دنبال ضربه زدن به کشورمان است.

خطیب نماز جمعه زنجان با تاکید بر اینکه دشمن از همه فرصت‌ها استفاده می‌کند تا به خواسته خود برسد، عنوان کرد: امروز تمام تلاش دشمن نفوذ به کشورمان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha