کد خبر: 3856247
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

خدمات گروه‌های جهادی مردم را به نظام دلگرم می‌کند

گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده ولی‌فقیه در زنجان، فعالیت گروه‌های جهادی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی در جامعه را ارزشمند خواند و گفت: کارهای این چنینی علاوه بر اجر اخروی، مردم و محرومان را به نظام خوشبین و دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

خدمات گروه‌های جهادی مردم را به نظام دلگرم می‌کندبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، امام جمعه زنجان، 20 آبان‌ماه در دیدار مسئولان گروه‌های جهادی به‌مناسبت 40 سالگی بسیج اظهار کرد: بعد از انجام واجبات، عملی زیباتر از خدمت به نیازمندان و محرومیت‌زدایی نیست.

وی فعالیت گروه‌های جهادی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی در جامعه را ارزشمند خواند و گفت: کارهای این چنینی علاوه بر اجر اخروی، مردم و محرومان را به نظام خوشبین و دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی یک سرمایه اجتماعی هستند، بیان کرد: کاری که برای خدا باشد، اجر آن چند برابر می‌شود، اگر مزد را از خدا انتظار داشته باشیم، برکت می‌یابد اما اگر چشم به بنده خدا داشته باشیم ثواب آن را محدود کرده‌ایم.

وی بر توصیه افراد به امور خیر تأکید کرد و افزود: کارهای خیر و محرومیت‌زدایی همدردی در جامعه را افزایش می‌دهد و مردم باید در امور خیر از یکدیگر پیش بگیرند، البته باید به محسنات کار توجه کرد و در این عرصه انتقادپذیر هم باشیم.

خاتمی با اشاره به اینکه تعامل، بهتر از تعارض جواب می‌دهد، تصریح کرد: باید در اجرای پروژه‌ها یک تحلیل و بررسی داشته باشیم و نقاط قوت و ضعف شناسایی شود، گروه‌های متخصص در مکان مناسب به‌کارگیری شوند و این تجربیات موفق را به دیگر پروژه‌ها انتقال دهند.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان بیش از ۹۰۰ روستا داریم که خدمات‌رسانی در آن‌ها مهم است، بیان کرد: در برنامه‌ریزی‌ها سبد هزینه در زندگی روستایی و شهری مشخص است اما روستاییان با توجه به درآمد، زندگی آبرومند خود را دارند و برای آبادانی هم کمک می‌کنند و این نشان می‌دهد در زندگی آن‌ها برکت تجلی یافته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: برکت امر کمی نیست امری کیفی است، برکت یعنی انسان به داشته‌ها شاکر و قانع باشد و نداشته‌ها را مصلحت بداند، اگر با نگاهی دقیق بنگریم داشته‌هایمان بسیار بیشتر از نداشته‌هاست.

وی با اشاره به اینکه نیروهای جهادی انگیزه الهی دارند و باید در این دوره‌های کاری انگیزه‌های  نیروها تقویت شود، ابراز کرد: یکی از موفقیت‌های گروه جهادی این است که از خودباوری مردم استفاده می‌کنند. هرچه به مردم خدمت شود مردم نسبت به ولایت دلگرم می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :