کد خبر: 3856607
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

عمل به قرآن پشتوانه اجرای فعالیت‌های فرهنگی باشد

گروه فرهنگی ــ امام جمعه سلطانیه گفت: در برنامه‌ریزی برای انجام کارهای فرهنگی باید از ظرفیت قرآن استفاده کرد و توجه داشت که رفع معضلات و سنت‌های غلط و تقویت آداب و سنن صحیح از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

قرآن پشتوانه اجرای کارهای فرهنگی باشدبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام عمران حسینی‌نسب، ظهر امروز، 21 آبان ماه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی شهرستان سلطانیه با اشاره به توجه دین اسلام به مقوله شادابی، اظهار کرد: دین اسلام دین نشاط و شادی مشروع است.

وی با بیان این‌که ستاد امر معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی بزرگترین ظرفیت برای مسائل فرهنگی شهرستان است، افزود: وظائف ستاد و شورا در مقابل مسائل فرهنگی جامعه سنگین‌ است.

رئیس ساماندهی شئون فرهنگی شهرستان سلطانیه با اشاره به وظائف ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی، تصریح کرد: تقویت سنت و رسوم سالم و برطرف کردن سنت‌های غلط و شناسایی معضلات و تلاش برای رفع آنها از وظائف شورا و ستاد است.

حجت‌الاسلام حسینی‌نسب با بیان این‌که رفع معضلات و سنت‌های غلط و تقویت آداب و سنن صحیح از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است، ادامه داد: در راستای انجام این کار پیشنهاد می‌شود برای جلسات بعدی یک سنت صحیح یا غلط شناسایی و در جلسه در راستای تقویت سنت صحیح و رفع سنت غلط هم‌افزایی و ارائه راهکار شود.

حسینی‌نسب با تأکید بر اینکه فرهنگ اسلامی دارای پشتوانه غنی قرآن و سیره اهل‌بیت(ع) است، گفت: کارهای فرهنگی در شهرستان باید بر اساس فرهنگ اسلام و انقلاب باشد.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به روایتی در مورد غیبت و ظهور امام زمان(عج) مبنی این‌که در زمان غیبت حضرت مهدی موعود(عج) عده‌ای مرتد می‌شوند ولی عده‌ای ثابت قدم می‌ماندند، افزود: ترویج و گسترش انتظار فرج باید به یک فرهنگ تبدیل شود چرا که ترویج انتظار از بالاترین معروفات است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سلطانیه با اشاره به عدم حضور برخی از مدیران در جلسات این شورا، گفت: طبق آیین‌نامه اعضا باید شخصا در جلسات شرکت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha