کد خبر: 3865413
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

امنیت و آسایش مردم قابل معاوضه نیست/ وحدت بیش از پیش نیاز امروز کشور است

گروه سیاست و اقتصاد_ امام جمعه زنجان با بیان اینکه امنیت و آسایش مردم را نمی‌توان با چیزی معاوضه کرد، گفت: باید بین گروه‌هایی که دچار اختلاف شدند آشتی برقرار کرد و وحدت در بین اقشار مختلف افزایش یابد.

امنیت و آسایش مردم قابل معاوضه نیست/ وحدت بیش از پیش نیاز امروز کشور است

به گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان اظهار کرد: عمر ریاست جمهوری شهید رجایی بیشتر از ۲۸ روز نبود اما هر ساعت و هر ثانیه آن درس‌های انسانیت و عبودیت را به بشر می‌دهد که یکی از مهمترین ویژگی‌های شخصیتی شهید رجایی اهمیت به نماز است.

وی با اشاره به اینکه شهید رجایی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران، همواره به برپاداشتن نماز اول وقت تاکید می‌کرد، افزود: اهتمام به سخنان این شهید بزرگوار می‌تواند در شرایط کنونی جامعه به عنوان یک مسیر ارزشمند در راستای ترویج نماز اول وقت تلقی شود.

امام جمعه زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از ملزومات برخورداری از تقوای سیاسی این است که باید به دنبال جذب حداکثری باشیم، تصریح کرد: فارغ از جذب حداکثری، باید تلاش کنیم تا اخلاق اسلامی در همه زمینه‌ها به عنوان یک اولویت باشد و این بدان معنی است که باید همواره به دنبال آشتی دادن کسانی باشیم که به دلایل مختلف با هم اختلاف پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی جامعه، آنچه که بیش از همه چیز برای دستیابی به موفقیت حائز اهمیت است، برخورداری از وحدت و همدلی در همه امور است، ادامه داد: نباید همیشه به دنبال این باشیم که نیمه خالی لیوان را برجسته‌تر از نیمه پر آن جلوه دهیم؛ چرا که امروز در شرایطی قرار داریم که باید وحدت و همدلی را سرلوحه کارهای‌مان قرار دهیم تا توطئه دشمنان ناکام بماند.

خاتمی با یادآوری اینکه رهبر فرزانه انقلاب همواره بر مقابله با فتنه تاکید داشته و در سخنان اخیرشان در دانشگاه افسری نیز بر این مهم اشاره کرده بودند، اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که رمز موفقیت ملت ایران در طول چهل سال گذشته و در شرایطی که انواع تحریم‌های ناجوانمردانه علیه این ملت اعمال شد، وحدت و همدلی بود و این وحدت امروز باید بیش از هر زمان دیگری در جامعه دیده شود.

خطیب نماز جمعه زنجان با اشاره به اینکه بحث کردن در خصوص افزایش قیمت بنزین و اینکه آیا انجام چنین اقدامی در شرایط کنونی درست بود و یا اینکه مدیریت صحیح در این زمینه انجام شده است، نمی‌تواند کارساز و صحیح باشد، بیان کرد: امروز وقت گله‌گذاری در این زمینه نیست و رهبر معظم انقلاب نیز بارها در جلسات درس خارج از فقه نیز خواستار هوشیاری به‌موقع و نیز اعتمادسازی شدند.

وی با تاکید بر اینکه همه ما به این موضوع اذعان داریم که امنیت و آسایش مردم را نمی‌توان با هیچ چیز دیگری معاوضه کرد، گفت: زنجانی‌ها بارها ثابت کرده‌اند که حاضرند برای حفظ امنیتی که امروز نصیب‌شان شده است، در صحنه‌های مختلف پیش‌قدم باشند و این موضوع را بارها با حضور خود در راهپیمایی مختلف به منصه‌ظهور گذاشته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در ادامه با اشاره به اتمام مرحله تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، مقوله تایید صلاحیت را محدود به ایران ندانست و با تاکید بر اینکه نباید حرکاتی خارج از قانون از سوی کسانی که رد صلاحیت شده‌اند، رخ دهد، تصریح کرد: معتقدیم شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی باید در خصوص تایید صلاحیت‌ها، مُر قانون را لحاظ کنند که تا به امروز نیز بر همین منوال بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha