کد خبر: 3868636
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

شهادت سردار سلیمانی افق‌های جدید وحدت در دنیا را می‌گشاید

گروه سیاست و اقتصاد _ امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه راه مقاومت سردار سلیمانی در دنیا ادامه دارد، گفت: شهادت این سردار پرافتخار افق‌های جدید وحدت در دنیا خواهد گشود.

شهادت سردار سلیمانی افق‌های جدید وحدت در دنیا را می‌گشایدبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر ابهر به ضمن تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی چهره بین‌المللی مقاومت بود که برای اتحاد جهان اسلام کوشید و خون پاکش ان‌شاالله افق‌های جدیدی را برای وحدت بیشتر جهان خواهد گشود.

وی با اشاره به اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی پرچمدار مکتب حق‌طلبی بود و برای کمک به ندای مظلومان می‌شتافت، تصریح کرد: بی‌شک شهادت این سردار پرافتخار شعله‌های این مکتب را شعله‌ور می‌سازد تا پوزه دشمنان و بدخواهان را به خاک بمالد.

امام جمعه ابهر به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار پرستاران و یادواره رزمندگان خمینی شهر و پیام جانسوز مقام معظم رهبری به شهادت مالک اشتر و عمار خود یعنی سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: این فرمایشات حکایت از چندین نکته کلیدی دارد که غفلت و ناسپاسی از جمله این نکات است که ممکن است جامعه را در معرض آسیب قرار دهد.

وی تخریب و سیاه‏‌نمایى جامعه و بزرگ‏‌نمایى ضعف‌ها را محکوم کرد و افزود: هرگز نسبت به توفیقات و پیشرفت‌هایى که در عرصه‏‌هاى مختلف، عزت و اقتدار و امنیت براى میهن اسلامى‏‌مان به ارمغان آورده است، حرف و سخن و تحلیل اقناعى به ‏ویژه براى نسل جوان وجود ندارد، و در این مهم نیز متاسفانه جناح‌ها و فضاهای مجازی بیشتر از همه خدمات همدیگر را که خدمات نظام است، زیر سئوال می‌برند.

رحیمی تاکید کرد: جامعه‌‏اى پویا و امن و رو به رشد و پیشرفت خواهد بود که مدیرانش با داشتن تعهد و تخصص لازم خود را همواره خادم دلسوز و بى‏‌منت مردم دانسته و در مقام عمل نیز با پرهیز از هرگونه غفلت، ضمن رصد توطئه‌‏هاى دشمنان و بستن مجارى نفوذ بدخواهان، بر سرمایه‏‌هاى اجتماعى به‏‌ویژه اعتماد و اطمینان مردم افزوده و به این ترتیب مهم‏ترین مولفه عزت، وحدت و انسجام ملى را در جامعه نهادینه سازند.

خطیب نماز جمعه ابهر ادامه داد: اگر مدیران و خواص با درک واقعیت‌هاى جامعه به‏ ویژه مشکلات و گرفتاری‌هاى مردم، صادقانه و دلسوزانه و با نگاهى ملى نه شخصى و جناحى، عرصه خدمت به مردم، از جمله طبقات ضعیف را عبادتى براى خویش باور داشته باشند، قطعاً دشمنان با هر حربه و یا تاکتیک و نقشه‌‏اى بخواهند به گلوگاه‌‏هاى تصمیم‌‏ساز و تصمیم‏‌گیر، نفوذ و یا جامعه را با ناامنی‌هاى مختلف و فتنه‌‏هاى مرموز مواجه سازند، هرگز موفق نخواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه حوادث اخیر، اگرچه تلخ بوده و هست و خساراتى را به‏ دنبال داشته است، افزود: اما از طرفی این امید را تقویت مى‌‏کند که برخى غفلت‏‌زدگان و آلودگان به شهوت قدرت و ثروت که با عملکرد و مواضع نامطلوب خویش باعث امیدوارى دشمنان داخلى و خارجى و ناامیدى مردم را دامن مى‏‌زنند، به فضل الهى به خود آمده و با اصلاح رویکردهاى خویش، به منافع و مصالح ملى و استحکام وحدت و انسجام عمومى پیرامون منویات ولایت و رهبرى در برابر توطئه‌‏ها و فتنه‌‏ها بیندیشند.

رحیمی با اشاره به اینکه کفران نعمت و ناسپاسى نسبت به داشته‌‏ها و سرمایه‌‏هاى مادى و معنوى از عواملی است که ممکن است یک امت را در معرض آسیب‏‌هاى جدى قرار بدهد، ادامه داد: البته هر جامعه‌‏اى در کنار پیشرفت‌ها و توفیقاتى که دارد ممکن است مشکلات و ناکامى‏‌هایى نیز داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha