کد خبر: 3869701
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: زنجانی‌ها 400 میلون ریال به شکل نقدی و غیرنقدی و اقلامی همچون لباس، مواد شوینده و لوازم گرمایشی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی کمک کردند.

کمک 400 میلون ریالی زنجانی‌ها به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقیهدایت صفری در گفت‌وکو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: کمیته امداد یکی از نهادهایی است که در هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه همراه نهادهای دیگر به کمک مردم آسیب‌دیده می‌شتابد و کمک‌های مردمی را برای بازتوانی مردم و بازسازی مناطق جمع‌آوری می‌کند.

وی با اشاره به زلزله اخیر آذربایجان شرقی بیان کرد: زنجانی‌ها برای کمک به هم‌وطنان زلزله‌زده در این استان 400 میلیون ریال به شکل نقدی و غیرنقدی پرداخت کردند که کمک‌های غیرنقدی شامل لباس، پتو، مواد شوینده و لوازم گرمایشی است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین به پرداخت بیش از 3 هزار و 800 فقره تسهیلات اشتغال و کارگشایی مسکن توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اشاره کرد و گفت: رقم این تسهیلات 20 میلیارد و 700 میلیون تومان برآورد شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات سهم مهمی در اشتغال و رونق تولید دارد، تصریح کرد: با تسهلات پرداختی از طریق این صندوق 345 فرصت شغلی ایجاد شده که به تحقق اهداف کمیته امداد در راستای توانمندسازی مددجویان کمک می‌کند.

صفری افزود: 2 هزار و 691 فقره تسهیلات کارگشایی با رقم 10 میلیارد و 222 میلون تومان به مددجویان پرداخت شده که برای هزینه‌های درمانی، معیشتی، کمک به تأمین جهیزیه و هزینه‌های تحصیلی استفاده شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: