کد خبر: 3889603
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: با توجه به پیشرفت فناوری در عصر مدرن و نیز شرایط فعلی شیوع کرونا، از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده می‌شود.

راه‌اندازی صفحات فضای مجازی حوزه دفاع مقدس در زنجانقاسم محمدی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: با توجه به گسترش فناوری و لزوم همسو شدن با تغییرات دنیای مدرن، تولید محتوا برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار قرار دارد.

وی ابراز کرد: در حوزه فضای مجازی طرح‌های خوبی برای فعالیت‌های حوزه دفاع مقدس استان زنجان در نظر گرفته شده است و صفحات اینستاگرام و تلگرام راه‌اندازی شده است و برنامه‌های سوم خرداد نیز در فضای مجازی در قالب شب خاطره و شعرخوانی برگزار می‌شود.

این مسئول یادآور شد: پژوهش‌های راهبردی در حوزه دفاع مقدس در تحقیق، شناسایی، جمع‌آوری و تدوین آثار مختلف و گسترش فرهنگ و تاریخ دفاع مقدس بر اساس رشادت‌های رزمندگان استان از رسالت‌های این نهاد است تا تاریخ شفاهی و مکتوب این حوزه به دست نسل‌های آینده نیز برسد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به استخراج اسناد مربوط به دوران دفاع مقدس در استان زنجان، ادامه داد: این اسناد بیشتر در قالب عکس، وصیت‌نامه شهدا و آثار حجمی، جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای ارزشمند دوران ۸ سال دفاع مقدس در بخش‌های مختلف اعم از اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی قابل تعمیم است، بیان کرد: با تهیه اسناد و انتشار آن در قالب کتاب و سایر اقلام فرهنگی می‌توان آن را برای استفاده بخش‌های مختلف جامعه عرضه کرد.

محمدی با بیان اینکه تاریخ شفاهی سرهنگ بازنشسته سپاه خلیل ابوبصیر با عنوان ابوبصیر گردآوری شد، افزود: خاطرات بازنشسته ارتش قمری نژاد با عنوان فرمانده تپه قمر نیز به چاپ رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: