کد خبر: 3900889
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان با اشاره به اینکه جبهه مقاومت صدها برابر قوی شده و در دنیا گسترش یافته است، گفت: دست برتری تفکر مقاومت نه تنها در حوزه نظامی و دفاعی بلکه در ابعاد علمی و اقتصادی هم خود را نشان می‌دهد.

برتری تفکر مقاومت در ابعاد نظامی، علمی و اقتصادیحجت‌الاسلام بیگدلی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن گرامی‌داشت سالروز عملیات غرورآفرین الی بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: بیت‌المقدس بزرگترین عملیات انقلابی در مقابل تجاوز بیگانگان بود به طوری‌که بیش از ۳۵ کشور به‌طور مستقیم و ۵۰ کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم از ارتش بعث حمایت می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان در این عملیات با اجرای مشترک سپاه، بسیج و ارتش به پیروزی رسید. این عملیات آبی و خاکی بود. خرمشهر از شهرهای مهم ایران به‌شمار می‌رود که در آن زمان ۸۰ درصد شهر در اختیار ارتش بعث عراق قرار گرفته بود. صدام وعده می‌داد که اگر ایرانیان خرمشهر را بگیرند کلید بصره را می‌دهد و به لطف خدا در این عملیات که فرماندهی ارتش را شهید صیاد شیرازی و فرماندهی سپاه را محسن رضایی برعهده داشت، خرمشهر آزاد شد.

وی با بیان اینکه آبادان و خرمشهر شهرهای استراتژیک و اقتصادی بوده و اهمیت نظامی داشتند، تصریح کرد: این دو شهر گلوگاه تجاری کشور به‌شمار می‌رود و تصرف آن‌ ضربه سنگینی وارد کرده بود و در عملیات الی بیت‌المقدس دشمن این را فهمید که جمهوری اسلامی این توان را دارد که در مقابل آن‌ها بایستد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان، یادآور شد: این عملیات به قدری قوی بود که شورای امنیت در حمایت از صدام قطعنامه‌ای صادر کرد که جنگ متوقف شود و طرفین مذاکره کنند اما رزمندگان کشور شجاعت بی‌نظیری به نمایش گذاشتند تا دست بیگانگان را از کشور کوتاه کنند.

وی با اشاره به اینکه این عملیات پیام‌های مهمی در برداشت، ابراز کرد: رزمندگان، مردم و مسئولان ایران به این باور رسیدند که خودمان این توانایی را داریم که در مقابل دشمن بایستیم. صدام ۱۹ هزار نفر معادل چندین لشگر در این عملیات اسیر داد و ورق جنگ عوض شد و صدام برای تصرف دیگر مناطق کشور به خود اجازه حمله نمی‌داد.

بیگدلی ادامه داد: فتح خرمشهر دنیا را تسلیم کرد و از اینکه بخواهند نظام جمهوری اسلامی را از پای درآورد عقب نشستند. همچنین برای نخستین بار در تاریخ کشور بود که تهاجمی صورت گرفت اما حتی یک وجب از خاک کشور در اختیار دشمن قرار نگرفت.

وی با اشاره به اینکه امروز گستره مقاومت در دنیا مرزهای مختلف را درنوردیده است، بیان کرد: در گذشته مقاومت‌هایی در فلسطین یا دیگر کشورها رخ می‌داد ولی جزیره‌ای بود اما امروز جریان مقاومت به یک تفکر تبدیل شده است.‌ در کشورهای مختلف از جمله یمن، سوریه، لبنان و عراق جبهه‌های مختلف اجازه عرضه اندام به متجاوزان نمی‌دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان افزود: امروز همفکری و هم‌افزایی کشورهای حوزه مقاومت، جریان‌های بزرگی را به پیش می‌برد و جبهه مقاومت صدها برابر قوی شده و در ابعاد مختلف اقتصادی، علمی، نفوذ متطقه‌ای و فرهنگی دست برتری دارد و در همه زمینه‌ها توانستیم در مقابل تجاوزگران منطقه بایستیم.

وی تأکید کرد: آمریکا و اروپاییان باید به این سؤال پاسخ دهد که در منطقه خاورمیانه چه‌ می‌کنند و اجازه آرامش به منطقه را نمی‌دهند؟ مردم این مناطق با نیروهای اندک در مقابل امکانات پیچیده دشمن ایستاده‌اند و تفکر مقاومت روز به روز قوی‌تر شده و راه خود را به پیش می‌برد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: