کد خبر: 3929325
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از ارائه 137 هزار و 270 خدمت در طرح بصیرت عاشورایی خبر داد و گفت: برای این کار نزدیک به 25 میلیارد ریال هزینه شده است.

هزینه 25 میلیارد ریالی اوقاف زنجان در طرح بصیرت عاشوراییبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، 23 مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح بصیرت عاشورایی امسال با تغییر رویکردهایی با توجه به شرایط شیوع کرونا در ماه‌های محرم و صفر برگزار شد و از ظرفیت فضای مجازی در این راه بهره‌گیری به عمل آمد.

وی از ارائه 137 هزار و 270 خدمت در طرح بصیرت عاشورایی خبر داد و افزود: در این راستا 24 میلیارد و 943 میلیون ریال اعتبار هزینه شد و طرح‌های کمک‌ مومنانه و استفاده از مراکز افق امامزادگان برای فعالیت‌های فرهنگی مورد توجه قرار گرفت.

این مسئول با اشاره به اینکه هر ساله در قالب طرح مهر تحصیلی با توجه به نیات واقفان بسته‌های نوشت‌افزار تهیه و دانش‌آموزان نیازمند اهدا می‌شود، ادامه داد: امسال هم از محل موقوفه‌های مرتبط یک هزار بسته با 196 میلیون ریال توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از توزیع 3 هزار پرچم در قالب طرح « هر خانواده، یک هیئت، هر خانه یک حسینیه» خبر داد و گفت: در این زمینه نیز 300 میلیون ریال هزینه شد.

وی ادامه داد: 2 هزار بسته گوشت از نیات موقوفات و مراکز افق بقاع متبرکه توزیع و در این زمینه نیز 800 میلیون ریال اعتبار هزینه شد. البته اوقاف سعی دارد در کنار کمک‌ به نیازمندان، طرح‌های اقتصادی برای بهره‌وری موقوفات و ایجاد اشتغال را هم اجرا کند.

کرمی یادآور شد: در طرح بصیرت عاشورایی 10 هزار بسته گوشت توسط حسینیه اعظم زنجان به مبلغ 4 میلیارد ریال توزیع شد. ضمن اینکه در ایام عاشورا و تاسوعا قربانی‌های اهدایی به حسینیه اعظم زنجان در طرح نذر نیابتی ۶۸۶ راس دام بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: حمایت از محافل بزرگ قرآنی، حمایت از بسیجیان برای برگزاری محافل قرآنی، حمایت از گروه‌های جهادی برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی، حمایت از هیات‌های مذهبی نیز از دیگر اقداماتی است که اوقاف در طرح بصیرت عاشورایی انجام داده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: