کد خبر: 3931096
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴

اجرای پویش «آمریکا باید از منطقه برود» در زنجان

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی امسال با محوریت بازخوانی اندیشه‌های سردار سلیمانی برای نسل نوجوان برگزار می‌شود، گفت: اجرای پویش «آمریکا باید از منطقه برود» یکی از برنامه‌های این هفته است.

اجرای پویش «آمریکا باید از منطقه برود» در زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، هادی توفیقی، مسئول بسیج دانش‌آموزی استان زنجان، 3 آبان ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 7 تا 13 آبان ماه به عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است و رشاد‌ت‌های بیش از ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز نقش به‌سزایی از پیروزی انقلاب اسلامی، عبور از جنگ تحمیلی تا پایداری نظام اسلامی داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان نیز 407 شهید دانش‌آموز را تقدیم نظام و انقلاب کرده است، ادامه داد: در دوران پس از جنگ نیز بسیج دانش‌آموزی به عنوان میعادگاه تداوم دفاع همه جانبه دانش‌آموزان از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ملت ایران می‌گذرد، ابراز کرد: از 3 تا 9 آبان ماه به عنوان هفته گرامیداشت دفاع مقدس در قشر دانش‌آموز تعیین شده و این موضوع فرصت مغتنمی در جهت تعیین نقش دانش‌آموزان در پیروزی‌های هشت سال دفاع مقدس و ترویج دستاوردهای ارزشمند و سرنوشت‌ساز دفاع مقدس در راستای تقویت روحیه خودباوری و امید نسبت به آینده انقلاب اسلامی است.

توفیقی در ادامه با تاکید بر اینکه شعار هفته بسیج دانش‌آموزی امسال «دانش‌آموز انقلاب، ایستادگی و مقاومت و استکبارستیزی» است، تصریح کرد: هدف از نامگذاری هفته بسیج دانش‌آموزی توسعه و تعمیق فرهنگ وتفکر بسیجی و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالفعل و بالقوه سازمان در انجام فعالیت‌های گسترده کمی و کیفی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و معرفتی است.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان زنجان، ثبت دلاورمردی‌های دانش‌آموزان در دوران انقلاب اسلامی ودفاع مقدس، تقویت روحیه نشاط و شادابی، خلاقیت و نوآوری و گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی بین دانش‌آموزان و الگوگیری نسل نوجوان و جوان از الگوهای مستند و حقیقی نظیر شهدای شاخص را از دیگر اهداف این هفته برشمرد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور به صورت مجازی برگزار می،شود، اضافه کرد: پویش «آمریکا باید از منطقه برود» در فضای مجازی به صورت متمرکز برگزار می‌شود و دانش‌آموزان می‌‌توانند در بخش‌های مختلف این پویش نظیر متن‌نویسی با موضوع چرا مرگ بر آمریکا؟، پیام به سربازان آمریکایی با موضوع خروج سربازان از منطقه و انتقام سخت خون شهید سلیمانی، نقاشی با موضوع ترسیم جنایات آمریکا، نماهنگ، اینفوگرافی و تولید پادکست صوتی با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت کنند.

توفیقی به اجرای پویش «همه باهم مرگ بر آمریکا» اشاره کرد و افزود: در صورت عدم برگزاری تجمع 13 آبان، در همان روز راس ساعت 9 صبح هر دانش‌آموز می‌تواند با تهیه فیلم از خود در فضای عمومی مانند پشت بام منزل، حیاط، محله و... با صدای رسا مرگ بر آمریکا بگوید و در این پویش شرکت کند.

وی ادامه داد: ایجاد کانال استانی راهیان نور مجازی شامل معرفی مناطق، خاطرات شهدای بومی و روایتگری‌های دفاع مقدس، افتتاحیه و معرفی مسابقات سرود نغمه عشق با موضوعاتی پیرامون دانش‌آموز انقلابی، نسل سلیمانی و استکبارستیزی، تولید و انتشار محتوا در کانال سازمان بسیج دانش‌آموزی در شبکه اجتماعی شاد و فضاسازی مناسب در سطح شهر از دیگر برنامه‌های این هفته است.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان زنجان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در پویش‌ها و مسابقات  آثار خود را به سایت بیست به آدرس www.beest.ir و یا مدیر کانال بیست نیوز در پیام رسان بله به آدرس @beestnews و نیز مدیریت کانال بسیج دانش‌آموزی در پیام‌رسان شاد ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha